Jak pečovat o živý trávník. Důležitý je výběr správného typu, hnojení a sekání

Udržování zeleného trávníku bez syntetických látek a chemie je kupodivu velice snadné. Když ovšem správný zahrádkář ví, jak na to. Pokud patříte mezi začátečníky, rádi vám poradíme, jak správně pečovat o živý trávník pomocí šetrných výrobků, aby sousedé valili oči.

Zaměřte se na půdu

Zdravá tráva roste nejlépe ze zdravé půdy, takže optimální péče o živý trávník je vytvoření dobrého základu bohatého na živiny. Každoročně provzdušňujte půdu a zakryjte ji tenkou vrstvou kompostu.

Vyberte si správnou trávu

Nic nezachrání vaše zelené plochy lépe než samotná tráva. Nejlepší obranou je udržování zdravého, energického trávníku, který nedává žádný prostor pro růst plevele. Dobře udržovaný trávník také dokáže zdatně odolávat zamoření hmyzem nebo různým chorobám, aniž bychom museli nějakým způsobem zasahovat. Doporučuje se vybrat si směs trávníku vhodného pro vaše klima, která zahrnuje několik různých druhů. Místní obchody by měly být schopné vám pomoci s výběrem té správné směsi, takže rozhodně neváhejte se zeptat.

Sekání trávy

I sekání trávy ve správné výšce je důležité. Příliš krátká tráva je náchylná na problémy s hmyzem. Delší trávník dobře odolává suchu, zejména v létě. Na sekání zvolte mulčovací sekačku, která způsobí, že se tráva dobře rozloží a pomůže tak zlepšit stav půdy.

Obraťte se na organická hnojiva

Při výběru hnojiva můžete zvolit přírodní nebo syntetická. Organická hnojiva jsou zpravidla z přírodních zdrojů, jako jsou vedlejší produkty živočišného nebo rostlinného původu. Hnojiva s pomalým nebo řízeným uvolňováním jsou dobrou volbou především proto, že umožňují rostlinám absorbovat více živin. Odborníci také doporučují použití kukuřičného lepku, aby se zabránilo uchycení semínek plevele ve vašem trávníku.

Studujte štítky

Stejně jako při nákupu potravin, i u výběru hnojiva je potřeba kontrolovat složení. Některé neekologické produkty obsahují syntetické pesticidy, takže na etiketě hledejte slova jako „nebezpečné“ nebo „toxické“, což vám jasně napoví, zdali hnojivo obsahuje škodlivé složky.

Obrázky: Pixabay