Jak se dostat zpět do formy po početí dítěte? Základ je nepřepínat se a dodržovat lehkou cvičební rutinu

S příchodem dítěte může být velmi obtížné dostat se zpět do formy, a proto vám dnes přinášíme následujícího průvodce, jenž vám pomůže posílit povolené svaly a pánevní dno. Takže, co je třeba udělat, abyste se vrátili do formy po početí dítěte?

Šestinedělí

Přesto, že je šestinedělí poměrně citlivým obdobím, je to zároveň důležitý čas k zotavení. Proto je třeba začít zlehka, což představuje dostatek odpočinku, je-li to možné, správnou výživu pro vás i pro vaše dítě a skutečně jemné cvičení. Abyste měla opět dostatek energie a k tomu dokázala držet krok s potřebami vašeho potomka, je třeba jíst potraviny, jako jsou ovesné kaše a banány doprovázené dalším ovocem a zeleninou, které vám dodají potřebný elán.

Kdy navštívit posilovnu?

Vaše tělo prošlo během 9 měsíců těhotenství závažnou změnou, bude tedy chvíli trvat, než se vrátí do svého přirozeného koloběhu. Navíc, najít si kousek času na cvičení bude nyní mnohem obtížnější. Je důležité zapamatovat si, že starost o dítě a následné domácí práce, pak návštěva posilovny a další krmení ve čtyři ráno není pro vaše tělo nic dobrého. Místo toho začněte s dlouhými procházkami v parku s vaší ratolestí nebo zajděte na hodiny plavání s jinými maminkami a dětmi. Nemusíte se vyhýbat ani silovým tréninkům, pokud se na ně cítíte. Poslouchejte své tělo! Jakmile budete mít pocit, že je zotavené a dostatečně schopné na delší cvičení, pak můžete zvýšit tempo a začít jej zpět formovat.

Nemusíte chodit každý den do posilovny, abyste se vrátila ke svému tělu, jak jej znáte před těhotenstvím. Sice to může trvat o něco déle, ale vaše váha opět spadne dolů, pokud budete dodržovat zdravou stravu a především rozumnou cvičební rutinu v tělocvičně nebo i doma.

Cvičení

Po porodu je důležité zbavit se zásoby tuku a k tomu je klíčové kardio cvičení – běh s kočárkem, tanec, lehké činky, cvičení s gumou nebo hodiny zumby.

Strava

Bohužel, v hubnutí neexistuje jiný způsob, než omezit přísun kalorií. Jezte zdravé potraviny a sacharidy, jako je celozrnné pečivo, oves, hnědá rýže, zvláště si dopřejte bílkoviny, a to jak rostlinné, tak živočišné. Držte se dál od pozdních nočních svačinek. Ačkoli existuje nespočet cviků na břicho, vždy myslete na to, že břišní svaly jsou vyráběny především v kuchyni. Cvičení je pak jen bonusem, jak odstranit povadlou kůži a opět získat „pekáč buchet“.

Jak se vám dnešní článek líbil? Dejte nám vědět do komentářů, jak se dostáváte po dítěti zpět do formy vy a neváhejte článek sdílet mezi ostatními maminkami.

Zdroj: realbuzz.com