Jak se okamžitě zbavit škytavky. I pití vody se musí dělat správně

Dostat škytavku sice není nic nebezpečného, ale rozhodně to také není nic příjemného, zvláště když se jí nemůžeme zbavit delší dobu. Často zkoušíme zadržovat dech a čekat nebo pít z druhé strany sklenice či se doslova stavět na hlavu. Ale věřte, že existují skutečně šikovné způsoby, jak škytavku zvládnout a možná jste o nich neměli ani tušení. Proto bychom vás rádi poučili.

Zmáčkněte si palec

Stiskněte pravým palcem a ukazováčkem bříško levého palce a držte. Vytvoříte totiž podobný pocit, jako máte při škytavce, a obalamutíte svůj nervový systém.

Dýchejte do rukou

Zabijte škytavku dávkou oxidu uhličitého. Přiložte si ruce k nosu a ústům a dýchejte. Vydržte takto asi 30 vteřin. V podstatě budete vdechovat oxid uhličitý, který škytavku zastaví.

Zacpěte si uši

Zacpěte si uši prsty na dobu asi 30 vteřin. Tím pošlete signál vašemu bloudivému nervu, který je přímo spojen s vaší bránicí, aby se uvolnil.

Stiskněte místo za ušima

Dalším způsobem, jak vyslat tento signál, je stisknutí měkké kůže za ušními lalůčky. Držte asi 20 sekund a brzy pocítíte úlevu od přetrvávající škytavky.

Vyplázněte jazyk

Vypláznutí jazyka bude stimulovat otvor zvaný glottis, který se nachází mezi hlasivkami. Bude se vám lépe dýchat a tím se škytavka zastaví. Jedná se o populární techniku, kterou používají i zpěváci a umělci k rychlému odstranění škytavky.

Pijte vodu

Jeden z nejčastějších způsobů, jak se zbavit škytavky. Dejte si 9 rychlých doušků vody. Rytmické pohyby jícnu sníží škytavku potlačením křečí produkovaných bránicí.

Zdály se vám dnešní tipy užitečné? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: sickjournal.com