Tinnitus aneb když nevíte, co znamená ticho. Jak předcházet vzniku nepřetržitého zvonění v uších

Tinnitus je lékařský termín pro zvonění v uších, jež může být způsobeno vystavením hlasitých zvuků, nárazem do ušního kanálku, infekcí ucha nebo traumatem. Může se lišit dle intenzity, frekvence a závažnosti. V případě, že trpíte tinnitem, můžete vykazovat známky ztráty koncentrace nebo podrážděnosti. Je-li vaše zvonění v uších způsobeno nárazem nebo infekcí, rozhodně neváhejte navštívit svého lékaře. V případě hlasité hudby, zkuste produkty k maskování zvuku nebo vyzvánění, jako je například bílý šum.

Bílý šum

Jednou z technik, jak vyléčit tinnitus, je maskovat zvuk pomocí produktů na tvorbu bílého šumu. Existují totiž zařízení pro výrobu bílého šumu, které můžete nosit nebo poslouchat. Tyto předměty vytvářejí nízkofrekvenční zvuk, který pomáhá zmírnit zvonění v uších, zejména pak chronické záchvaty tinnitu.

Tipy, jak předejít vzniku tinnitu

Stejně tak je důležité pokusit se tinnitu předcházet pomocí prevence. Můžete zkusit následující metody:

  • Noste ochranné prostředky, které zakrývají uši, pokud pracujete v hlučném prostředí.
  • Vyvarujte se místům, kde jsou hlučné zvuky, jako jsou diskotéky, koncerty a tak podobně.
  • Pokud jste nachlazeni, jemně vyfoukněte nosem vzduch, a co nejdříve přijměte opatření ke snížení nemoci.

Zvonění v uších se může přihodit komukoli, kdykoli a kdekoli, takže byste si tak jako tak měli chránit své uši za každou cenu. Pokud veškeré snahy, jak se chránit nebo se zbavit tinnitu, selhávají, okamžitě se poraďte s odborníkem ORL.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: sickjournal.com