Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi snadno a bez namáhavého drhnutí

Účelem sprchování je vyjít z koupelny čistý a svěží. Ovšem, jsou-li vaše spáry mezi dlaždicemi zanesené plísní, sotva si budete chtít vlézt do sprchy a mýt se ve špinavém sprchovém koutě. Přesto, že se černá plíseň může zdát na první pohled nechutná, je mnohem snazší se jí zbavit, než jste si mysleli. Abychom vám to dokázali, vytvořili jsme účinný postup, jak vyčistit zanešené spáry mezi dlaždicemi.

Odstraňte povrchové nečistoty a špínu

Použijte odstraňovač vodního kamene a hrubou stranou houby na nádobí vyčistěte povrchovou špínu. Nyní vám zůstane pouze plíseň, ale nelekejte se, k té se ještě dostaneme.

Vybělte spáry

Tento krok je o něco složitější než první, ale také by neměl trvat nijak zvlášť dlouho. Vše, co potřebujete, je bělidlo a starý zubní kartáček. Smíchejte 2 díly nezředěného bělidla s 1 dílem čisté vody. Nezapomeňte otevřít všechna okna v místnosti, abyste mohli během celého procesu větrat. Ponořte zubní kartáček do bělícího roztoku a poté jemně třete přes spárovací hmotu. Projděte každou část a poté nechte 30 minut působit.

Ještě jednou vyčistěte spárovací hmotu

Není třeba přidávat další bělidlo, přejíždějte přes spáry pouze vlhkým kartáčkem. To pomůže, aby bělidlo proniklo ještě hlouběji do spárovací hmoty, zabilo plíseň a odstranilo veškeré skvrny.

Důkladně opláchněte

I když je bělidlo skvělé k čištění, není šetrné k naší pokožce. Abyste se vyhnuli podráždění, důkladně dlaždice opláchněte vodou a hrubou stranou houbičky odstraňte zbytky bělidla.

Buďte trpěliví

Už teď se můžeme shodnout na tom, že vaše vana nebo sprchový kout vypadá mnohem lépe, ale bělidlo bude pracovat ještě několik hodin, takže počkejte, dokud povrch zcela nevybělí a vaši koupelnu nezmění.

Jak se vám tento postup líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com