Svádíte věčný boj s mastnou pletí? Změna jídelníčku a snížení stresu jsou základem úspěchu

Mastí se vám obličej a vy byste chtěli přijít na kloub tomu, proč a co s tím hlavně dělat? Vaše pleť se může mastit hned z několika důvodů, jako jsou hormonální změny, druh konzumovaného jídla nebo také stres, který může ovlivnit naši pokožku. Každému se občas mastí tvář, ale bohužel, někteří lidé se už tak narodí a život s mastnou pokožkou může být nepříjemný a představovat věčný, vyčerpávající boj. Pokuste se dodržovat následující pravidla a zmírnit tak nepřetržitou mastnotu pleti.

Změňte svůj jídelníček

Nejlepším způsobem, jak začít, je provést některé změny ve stravě. Pokud věříte v tvrzení „jste to, co jíte“, měli byste se vyhýbat potravinám bohatým na oleje.

Udržujte si čistou pleť

Prevence mastné pleti také zahrnuje dodržování správné hygieny, abyste předešli infekcím kůže, tvorbě akné a změnám barvy kůže. Nejlépe, jak toho můžete dosáhnout, je:

  • Čistit si obličej teplou vodou a jemným mýdlem
  • Odlupováním (exfoliací) odumřelých kožních buněk
  • Postupovat tímto způsobem nejméně jednou denně, dokud mastnota z vaší tváře nezmizí

Zkuste domácí prostředky

Vyzkoušet můžete také některé přírodní domácí produkty, které se nacházejí ve vaší domácnosti.

Jedlá soda a voda:

Vytvořte si pastu z 1 dílu jedlé sody a 1 dílu vody a naneste na tvář jednou ráno a podruhé před večer před spaním.

Ovesné vločky a med:

Použijte jako domácí peeling k odstranění odumřelých kožních buněk ovesné vločky a med. Lžička ovesných vloček a dvě lžičky medu vytvoří uklidňující směs, která by se měla nanášet na celou tvář, zejména pak na čelo, líce a bradu, kde se mastnota drží nejvíce. Tento postup opakuje 1 – 2krát denně.

Co je na tom nejlepší, že při těchto domácích produktech nejsou žádná rizika vedlejších účinků a zároveň po pár dnech zaznamenáte první pozitivní výsledky.

Omezte stres ve svém životě

Zdravé pokožky lze také dosáhnout snížením stresu a úzkosti pomocí různých koníčků, sportu, zábavy, jógy a dalších aktivit, které vám budou dělat radost.

Také se perete s mastnou pletí? Pokud máte nějaké své zaručené postupy, neváhejte se o ně s námi podělit v komentářích. Nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: sickjournal.com