Dermatology doporučené metody, jak se zbavit černých teček na nose

Černé tečky jsou jednou z nejčastějších forem akné. Vyskytují se na tvářích, nose, krku, zádech a hrudníku. Podle dermatologů se černé tečky tvoří ve chvíli, kdy se póry na obličeji ucpou přirozenou mastnotou, nečistotami a odumřelými kožními buňkami. Nicméně příčiny jsou i jiné. Pokud vás trápí jejich nadměrná tvorba, nechte si poradit od dermatoložky Kellie Reed, jak se jich účinně zbavit.

Příčiny tvorby černých teček

Genetická predispozice, hormonální faktory, bakterie na kůži a strava jsou další příčiny, které mohou ovlivnit tvorbu černých teček. Černé tečky mohou postihnout obličej, krk, záda a hrudník. Nejčastěji se však objevují na nose kvůli množství pórů, vlasových folikulů a produkci mazu v této oblasti a také přirozené velikosti pórů.

V některých případech mohou černé tečky hluboce zakořenit v pórech, což ztěžuje jejich odstranění. Často se proto vyžaduje pomoc přípravků na předpis nebo dohled odborníka. Pokud vás ale zajímá, jak si pomoci nejdříve sami, zkuste několik účinných domácích metod. Pamatujte však na jedno, nikdy za žádných okolností se černé tečky nesnažte vymačkat holýma rukama.

Zelený čaj

Je to vynikající antioxidant, který snižuje mastnotu pokožky. Smíchejte lístky zeleného čaje s vodou a masírujte je do pokožky po dobu asi 30 sekund. Poté opláchněte a naneste hydratační krém.

Olej z čajovníku (Tea tree oil)

Je to další přirozený způsob, jak zastavit růst bakterií. Lze jej nalézt v mnoha produktech, jako jsou mýdla a krémy. Aplikujte olej přímo na postižené místo černými tečkami, abyste zabránili růstu bakterií.

Použijte sůl nebo cukr

Sůl nebo cukr mohou pomoci exfoliovat pokožku a odstranit odumřelé kožní buňky. Po vmasírování přírodního peelingu do obličeje ho opláchněte vodou a naneste hydratační krém.

Prášek do pečiva

Stejně jako solné a cukrové peelingy může pomoci exfoliovat pokožku a odstranit nečistoty, mastnotu a odumřelé kožní buňky i prášek do pečiva. Smíchejte prášek do pečiva s vodou a masírujte postižená místa. Opláchněte teplou vodou a po dokončení naneste hydratační krém.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: verywellhealth.com, clevelandclinic.org