Jak si vybělit zuby z pohodlí domova a neutrácet zbytečné peníze za bělící procedury

O sněhobílém úsměvu jako mají hvězdy červeného koberce sní mnoho z nás. Ale ne všichni jsme připraveni vynaložit peníze na bělení u zubaře a obvykle se tak obrátíme pouze na bělící pasty, které mohou dokonce poškodit naše zdraví. Proto je lepší zvolit následující domácí produkty na bělení. Nedoporučujeme je ovšem používat, trpíte-li nějakým zánětem nebo špatnou sklovinou.

Směs kurkumy a kokosového oleje

Smíchejte 1 kávovou lžičku kokosového oleje a mleté kurkumy, k tomu pár kapek esenciálního oleje z máty a použijte směs místo zubní pasty. Posílíte sklovinu, vybělíte zuby a budete mít čerstvý dech.

Tea tree olej

Do 1/2 l vody přidejte 5 kapek Tea tree oleje a použijte na zuby maximálně 1-2 týdně.

Čerstvé jahody s mořskou solí

Rozmixujte pár čerstvých jahod a přidejte k nim 1/2 kávové lžičky mořské soli. Použijte místo zubní pasty a poté vypláchněte pořádně ústa. Proceduru opakujte opět za 2 týdny.

Kokosový olej

Naneste kokosový olej na zuby a nechte působit 15-20 minut. Čištění provádějte 2-3x týdně.

Pasta z aktivního uhlí

Nadrťte trochu aktivního uhlí a přidejte vodu, aby vznikla konzistence pasty. Pečlivě aplikujte na zubní kartáček a čistěte si zuby alespoň 2 minuty, poté dobře opláchněte. Následně si vyčistěte zuby klasicky, jak jste zvyklí.

Banánová slupka

Oloupejte banán a bílou stranou slupky si potírejte zuby. Po 5-7 minutách ústa vypláchněte. Zubní plak se rozpustí a výrazně se zlepší barva skloviny.

Roztok z citrónové šťávy a soli

Smíchejte 3 kávové lžičky citrónové šťávy s 1 kávovou lžičkou jemné soli. Po čištění zubů vypláchněte ústa tímto roztokem 2-3x týdně. Postupně budou vaše zuby bělejší a obnoví se i ústní dutina.

Všemocná aloe vera

Chcete-li mít zářivý úsměv, aplikujte čerstvě vymačkanou šťávu z aloe vera na zuby nebo rovnou hotový gel z rozříznuté rostliny. Chvíli masírujte kartáčkem a poté vypláchněte.

zdroj: sovkusom.ru