Krásné vlasy jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které přispívají naší atraktivitě. Vyvarujte se těmto 10 chybám, abyste si udrželi okouzlující vzhled

Krása je tvořena mnoha věcmi, ale jednou z klíčových záležitostí jsou zdravé a dobře udržované vlasy. Následující seznam představuje průvodce nejčastějšími chybami, kterých se ženy mohou dopustit při péči o své vlasy.

Výběr špatného šampónu

Správný výběr šampónu je zásadní pro péči o vlasy. Abyste předešli škodlivým účinkům, ujistěte se, že šampón přesně vyhovuje vašemu typu vlasů.

Časté nebo nedostatečné mytí vlasů

Frekvence mytí samozřejmě závisí na typu vašich vlasů a kvalitě vody, kterou používáte. Pokud vaše vlasy patří do kategorie „rychle mastící“, je třeba si je mýt jednou za 1-2 dny.

Špatné nanášení šampónu

Před mytím si pořádně vyčešte vlasy. Množství šampónu záleží, jak dlouhé vlasy máte. Dávejte si pozor, abyste šampónu nepoužívali příliš. Zkoušejte, jaké množství vám stačí. Naneste šampón do dlaní a jejich třením vytvořte pěnu, poté aplikujte na kořínky vlasů. Používejte masážní pohyby a ujistěte se, že se bříšky prstů jemně dotýkáte pokožky hlavy. Pokračujte v masírování během mytí, je to velmi přínosné pro vaše vlasové kořínky.

Nezapomínejte vlasy hydratovat a vyživovat

Vlasy rychle ztrácejí vlhkost, proto byste měli používat speciální balzámy a masky pro váš typ vlasů. Balzám používejte současně se šampónem nebo ihned po jeho opláchnutí. Roztírejte jej po celé délce vlasů, ale nevtírejte do kůže. Pokud se jedná o masky na vlasy, neměli byste je používat více než jednou týdně.

Špatná teplota vody

Opravdovou chybou při mytí vlasů je používat horkou vodu, která obnažuje vaše vlasy a aktivuje olejové žlázy. V ideálním případě byste měli vždy navolit teplou nebo vlažnou vodu, což pomůže zmírnit olejové žlázy, odstranit nečistoty a zlepšit krevní oběh.

Vysoušení pomocí ručníku

Vlasy sušte tak, že z vlasů pomocí ručníku vymačkáte vodu od kořínků po konečky. Ručník si v žádném případě neomotávejte kolem hlavy, mohlo by to poškodit vlasové folikuly. Pokud potřebujete vlasy vysušit rychle, raději sáhněte po bavlněném tričku namísto ručníku.

Nesprávné používání fénu

Nesprávné použití fénu může vlasy velmi poškodit. Řiďte se těmito kroky, abyste se takové nepříjemnosti mohli vyhnout:

  • Nejdříve vymačkejte vodu z vlasů pomocí ručníku. Poté nasaďte na fén plochý nástavec a začněte vysoušet vlasy od kořínků až po konečky. Fén držte pod ostrým úhlem vůči prameni vlasů, taková technika totiž pomáhá k uzavření kutikuly.
  • Na začátku, kdy jsou vlasy nejvíce mokré, je třeba nastavit maximální teplotu fénu a po dalších krocích ji začít snižovat, abyste zabránili nadměrnému vysychání. Proto při pořizování fénu se soustřeďte na modely s více teplotními stupni.
  • Následně ukončete celý postup nastavením studeného vzduchu.

Podceňování pokrývky hlavy

Čepice nebo klobouky mohou nabídnout dobrou ochranu před sluncem. Vlněný klobouk chrání před chladem a speciální saunový klobouk zase před škodlivými účinky páry. Při výběru pokrývky hlavy se vždy ujistěte, že je pohodlná a nesedí příliš těsně.

Nemytí hřebenů a kartáčů na vlasy

Hřebeny a kartáče je třeba umývat teplou vodou nejméně jednou týdně. Také nezapomínejte staré hřebeny jednou za čas měnit za nové.

Spaní s rozpuštěnými vlasy

Máte-li dlouhé nebo středně dlouhé vlasy, před spaním je vždy stáhněte do culíku nebo copu. Zabrání to cuchání a ráno nebudete muset strávit tolik času rozčesáváním vlasů.

zdroj: brightside.me