Zatočte s hmyzem pomocí jednoduchých pastí a přírodních látek

Chcete si doma žít svůj poklidný život, aniž by kolem vás neustále něco lítalo, bzučelo a štípalo vás? Zároveň nechcete vaši domácnost vystavit chemickým pesticidům, jež budou poškozovat i vaše zdraví? My vás můžeme naučit, jak se zbavit nežádoucího hmyzu přirozenými způsoby, které jsou stejně účinné jako chemikálie, ovšem nejsou tak škodlivé.

Švábi

Švábi se nevyskytují tam, kde není co pít a ani jíst. Ovšem, to byste nesměli nic pít ani jíst i vy. Proto vytvořte past, jak je znázorněno na obrázku. Nalijte trochu vody a umístěte past tam, kde se pravděpodobně šváb objeví. Dovnitř se dostanou, ale ven už ne.

Octomilky

Do sklenice nalijte polovinu šálku jablečného octa, nakrájejte několik kusů zralého nebo shnilého ovoce, srolujte kus papíru a vytvořte trychtýř. Položte past do zamořené oblasti a nechte ji přes noc. Poté se zbavte pasti i s chycenými octomilkami.

Komáři

Citronella a citrónové esenciální oleje jsou dobře známé repelenty na komáry. Použít můžete svíčku s tímto esenciálním olejem nebo difuzér, abyste komáry udrželi od těla. Další možností je, že zahřejete kokosový olej, přidáte pár kapek esenciálního oleje a promícháte. Počkejte až trochu ztvrdne a namažte si  kůži.

Mouchy

Pamatujte si, že mouchy nesnáší vůni levandule. Napusťte hadřík nebo houbičku levandulovým esenciálním olejem a vložte do nádoby, kterou nechte stát někde v domě. Můžete také po místnostech rozstřikovat směs vytvořenou z vody a 30 kapek levandulového esenciálního oleje. Určitě se ale vyvarujte styku s nezředěným olejem.

Mravenci

Smíchejte čajovou lžičku alkoholu, jaru na nádobí, šálek vody a nalijte směs do malého spreje. Třeste s ní, dokud nezačne pěnit a poté nasprejujte oblast, kde se nachází mraveniště.

Roztoči

Nastříkejte zamořenou oblast sprejem z citrusového oleje. Nebo můžete v hrnci vařit 10-15 minut grapefruity, citróny, mandarinky, limetky a pomeranče. Tekutinu nalijte do lahviček s rozprašovačem a nastříkejte otvory od roztočů.

Vosy

U vos je vždy důležitá prevence. Pokud se jich ovšem chcete zbavit ve chvíli, kdy už si postavily hnízdo někde kolem vašeho domu, smíchejte dvě lžíce jaru na nádobí s vodou a vložte do lahvičky s rozprašovačem. Nastříkejte tekutinu přímo do hnízda. Odborníci tvrdí, že tento způsob vosy okamžitě zabije.

Pavouci

Zdá se, že pavouci nesnáší vůni tea tree oleje. Promíchejte ½ šláku vody, ½ šálku octa a několik kapek esenciálního tea tree oleje. Nastříkejte do každého rohu a do každé šatní skříně ve vaší domácnosti.

Štěnice

Přidejte 10 kapek eukalyptového esenciálního oleje do lahvičky s vodou. Protřepejte a postříkejte matraci a podestýlku, abyste štěnice zastrašili. Pokud často cestujete, můžete si tuto lahvičku s roztokem vozit s sebou. Nastříkejte preventivně malé množství ve svém hotelovém pokoji a můžete klidně spát.

Brouci

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob je česnekový sprej. Smíchejte 2 šálky vody se 4 čajovými lžičkami práškového česneku, dobře protřepejte a nastříkejte všechny rostliny a prostor kolem oken, abyste brouky udrželi co nejdále.

zdroj: brightside.me