Jak uvolnit ruce svázané stahovací páskou? Tento profesionální trik vám může zachránit život

Profesionální trik, který by vám v případě nebezpečí mohl zachránit život. Muž ukázal, jak si několika jednoduchými pohyby a obyčejnými tkaničkami vysvobodit ruce svázané stahovací páskou. Nyní jsou všichni připraveni na nebezpečí.

Co je stahovací páska?

Stahovací, vázací nebo zdrhovací páska je spojovací prostředek používaný k připevnění nebo spojení více kabelů nebo vodičů. Jedná se o běžný, dobře dostupný a finančně výhodný nástroj, se kterým jste se jistě alespoň jednou v životě setkali. Stahovací páska je typická tím, jakmile vložíte jeden konec do druhého a zatáhnete, vroubky na jedné straně pásky se zadrhnou a nepovolí zpětný chod, tudíž už ji nelze rozpojit. Z toho důvodu v některých zemích tento konektor používají i policisté jako pouta.

Uvolněte se z pout jako kouzelníci

Pokud vám někdy vrtalo hlavou, jak to dělají kouzelníci, že se před zraky přítomných diváků snadno dostanou z pout a z ničeho nic zmizí, prozradíme vám nyní trik, který před vámi skrývají. Používají-li stahovací pásky se zdrhovacím systémem, pro obyčejného člověka je nepochopitelné, jak spojovací materiál rozpojit. Pokud však znáte tento trik, bude to pro vás hračka. Nejde však pouze o to zapůsobit na své okolí, znalost, jak se uvolnit z pout, vám jednoho dne může zachránit život.

Jak si osvobodit ruce ze stahovací pásky

Aby se bloger zbavil pásky, doporučuje fanouškům připomenout si fyzikální zákony, konkrétně školní lekci o třecí síle. Na videu muž vezme tkaničku jedné ze svých bot a zkroutí ji pod plastovou pásku. Sváže ji s druhou uvolněnou tkaničkou a začne pohybovat nohama. Tím vznikne tření tkaniček o pouta a ta se roztrhnou. Jste volní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sciencedaily.com