Jak zabránit vypadávání vlasů a znovu jim dodat lesk a sílu? Oleje a vejce jsou tou správnou cestou

Řídnutí vlasů je problémem, es kterým se potýká mnoho z nás. V průměru bychom měli mít přibližně 100 000 – 150 000 vlasů a denně ztratit asi 50 – 100 vlasů. Takový stav je normální, ale co můžeme dělat, abychom jim pomohli s hustotou a dodali trochu objemu? 

Olivový olej

Olivový olej je bohatý na omega-3 mastné kyseliny a další živiny, které jsou nezbytné pro celkové zdraví, včetně zdraví našich vlasů. Přímé použití na pokožku hlavy a vlasy může podpořit hustotu naší kštice. 

Vejce

Vejce mají vysoký obsah bílkovin, což je nezbytné pro to, aby si tělo vybudovalo silné a husté vlasy. Při pravidelném používání mohou naše vlasy snadno zesílit.

Rozmarýnový olej

Rozmarýn je jedním z nejlepší esenciálních olejů, pokud jde o posílení a růst vlasů. Předpokládá se, že rozmarýnový olej zvyšuje buněčný metabolismus, který stimuluje růst vlasů.

Gel z aloe vera

Mnoho lidí se domnívá, že aloe vera je užitečná pouze pro naši kůži, ale aplikace jejího gelu přímo na vlasy a pokožku hlavy může v průběhu času pomoci s hustotou a posílením vlasů. Zkuste setřít gel přímo z rostliny a nechat působit na hlavě asi 30 minut. 

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, které pronikají do vlasů a brání úbytku bílkovin z vlasů. Vmasírujte ho do pokožky hlavy a po celé délce vlasů.

Rybí tuk

Konzumace omega mastných kyselin může pomoci zlepšit vaše vlasy zevnitř, protože jsou plné živin a bílkovin. Rybí tuk snižuje vypadávání vlasů a zlepšuje jejich hustotu a průměr. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Máte i vy nějaké zaručené recepty a procedury, které pomáhají s problémy s vlasy? Podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com