Zdravotní rizika, která na nás číhají v ložnici. Alergie na prach je tím nejmenším

Ložnice by měla představovat bezpečné útočiště, kde si můžeme pořádně odpočinout a načerpat nové síly bez stresu a starostí. Bohužel, je nám líto, že vám to musíme sdělit, ale vaše ložnice není takovou svatyní, za kterou ji považujete. Pravdou totiž je, že je skutečnou živnou půdou pro různá zdravotní rizika. Přečtěte si, co na vás ve vaší ložnici číhá.

Alergie na prach

Pokud jste se domnívali, že domácí prach je jen shlukem neškodného chmýří, jste na omylu. Prach je ve skutečnosti tvořen počtem různých mikroskopických prvků, včetně drobných brouků a odumřelých lidských kožních buněk. Používejte povlečení odolné vůči alergenům, perte ho alespoň jednou týdně, udržujte v místnosti nízkou vlhkost a pravidelně vysávejte.

Plísňové alergie a astma

Plíseň se sice většinou objevuje v kuchyni, koupelně nebo sklepě, ale  pokud váš dům zadržuje vlhkost, může růst kdekoli, včetně ložnice. Zvláště se jí daří tam, kde jsou tapety na stěnách. Výzdoba vaší ložnice tedy může být hlavní příčinou vodnatých, svědivých a zarudlých očí, sípání, kýchání, kašle, rýmy nebo kožní vyrážky.

Štěnice

Jakmile se tito nevítaní malý návštěvníci dostanou do vašeho domova, je celkem náročně se jich zbavit. Bohužel, postel je jejich hlavním teritoriem a nejčastěji jsou zamořeny nejen naše domácnosti, ale především hotely. Jejich výskyt poznáte podle červených svědivých hrbolků na vaší kůži.

Akné

Ráno se probudíte a zjistíte náhlý útok akné na vaši pleť? Viňte svůj povlak na polštář. Pupínky, které se objeví z ničeho nic, jsou výsledkem materiálu nebo předmětů, kterých se dotýkáme svou tváří. Pokud povlečení pravidelně neperete nebo měníte až po delší době, na vaši pleť se nahromadí špína a mastnota z okolí. To může ucpat póry a způsobit akné.

Syndrom ruka-noha-pusa

Jedná se o virovou infekci, jež má za následek extrémně nakažlivou vyrážku. Ujistěte se, že dezinfikujete celý dům, včetně všech ložnic, zvláště v přítomnosti dětí. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: bestlifeonline.com