Protéká Vám život mezi prsty? Vyvarujte se těmto věcem a svět uvidíte krásnější

Pokud se nechcete jednoho dne probudit a uvědomit si, že nemáte v životě žádnou vášeň, nic na co byste se po probuzení těšili, tak si přečtěte tento článek a začněte se zbavovat některých špatných návyků.

Máte okolo sebe špatné lidi

Všichni se snažíme urychlit naše životy a vztahy. Obvykle se to stane, protože se bojíme být sami. Nikdo se nechce cítit osaměle. Pokud se snažíme situaci co nejrychleji změnit, činíme rozhodnutí, která mohou ovlivnit naši budoucnost. Ne příliš mnoho lidí dokáže pochopit, že samota může být opravdu užitečná.

Nebuďte ve spěchu, pokud jde o váš život. Hbitý životní styl vás může vyčerpat opravdu rychle. Chcete-li být více sebejistí a odvážní, analyzujte svou minulost. V takovém případě musíte zůstat na chvíli sámi. Samota nám dává příležitost poznat sebe sama lépe, máme prostor si uvědomit, co nás skutečně inspiruje, co  od života opravdu chceme.

Všechno má své pro a proti a samota není výjimkou. Je dobré pochopit, kolik času potřebujete, aby vás to nestresovalo. Osamělost vůbec nemusí  způsobovat nepohodlí.

Nedokážete odpustit a zapomenout

V  životě jsou momenty a události, které si nechceme připomínat: kreativní krizi, zradu nebo urážející slova. Každý z nás čelí takovým výzvám. Nedovolte, aby špatné události ovlivnily vaše sebevědomí.

Když s sebou stále budete tahat svou minulost, zničí vás to.

Chybí nám příležitosti kariérního růstu, protože si myslíme, že si to nezasloužíme. Nechali jsme naši pravou lásku, protože si myslíme, že nejsme dost dobří. Zranění našich pocitů kazí naše životy.

Abyste se vymanili z tohoto začarovaného kruhu, snažte se zbavit veškerého odporu a smutku. Přestaňte si stěžovat a litovat se. Zapomeňte na všechny své vzorce chování a nechte svou minulost za sebou. Pokud jde o váš osud, můžete dosáhnout čehokoli, máte to jen ve svých rukou.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Srovnávání se s ostatními

Důvody, proč nás to ničí:

 • Porovnáváme naše nevýhody s výhodami ostatních.
 • Nic nezískáme, jen ztrácíme naši důstojnost, vášeň a oddanost.
 • Naše úspěchy nám nepomáhají, protože vždycky najdeme někoho, s kým se porovnáme.
 • Ztrácíme energii s někým, místo toho, abychom ji využili pro sebe
 • Srovnání nám nedovoluje být šťastný.
 • Každá osoba je jedinečná. Proto je nespravedlivé porovnávat různé lidi.

Řešení:

 1. Věnujte pozornost vašim snům
 2. Máte své vlastní zkušenosti a názory. Nezapomeňte na své předchozí úspěchy, měli by vás motivovat
 3. Připomeňte si, že nikdo není dokonalý.
 4. Každý má své vlastní problémy. Nemůžete vyhrát bez potíží.
 5. Najděte někoho, kdo vás inspiruje a motivuje. Nicméně to neznamená, že byste se s nimi měli porovnávat. Věnujte pozornost životům lidí, které obdivujete: přečtěte si o nich, koukněte se na jejich fotky, nechte se inspirovat.
 6. Pokud se chcete s někým porovnávat, tak se porovnávejte sami se sebou. Snažte se být lepší než vaše stařší já. Tato metoda vám pomůže si zapamatovat své každodenní úspěchy a ctít je.
 7. Pokud se chcete s někým porovnávat, tak se porovnávejte sami se sebou. Snažte se být lepší než vaše stařší já. Tato metoda vám pomůže si zapamatovat své každodenní úspěchy a ctít je.

zdroj: brightside.me