Přijde vám jóga snadná a nudná? Přečtěte si, jak může zlepšit vaši formu během několika tréninků

Mnoho lidí předpokládá, že pro ztrátu hmotnosti platí heslo „čím vyšší intenzita tréninku, tím rychlejší hubnutí“. Jistě, je to pravda v některých případech, můžete být ale překvapeni, že pokud chcete získat trvalé účinky cvičení, jóga je ta správná cesta, kterou se vydat. Cvičitelé jógy vyzdvihují spoustu výhod této disciplíny. Vysvětlují, že se jedná o rostoucí flexibilitu, která povzbudí a posiluje vnímavost, což nás spojuje s potřebami našeho těla včetně toho, že si postupem času dokážeme uvědomit, zdali máme hlad, nebo se jen nudíme. Toto s kombinací ovládání stresu činí z jógy skvělý způsob, jak dosáhnout dlouhodobých výsledků ve ztrátě hmotnosti a řízení sebe sama.

Studie objevily, že cvičení jógy snižuje hladinu kortizolu, neboli stresového hormonu, v těle. Tento hormon způsobuje, že se tuk shromažďuje v oblasti břicha, když jeho hladina stoupá. Takže v podstatě řečeno, i když se při józe nespaluje tolik kalorií nebo se při ní tolik nezpotíte, stále mění reakci vašeho mozku na stres, což může vést k rozhodnutí pro zdravější jídlo, ke snížení přecitlivělosti a k rozhodující změně ke zdravému životnímu stylu.

Ve skutečnosti vědci ve výzkumném středisku rakoviny Freda Hutchinsona dospěli k závěru, že pravidelné cvičení jógy může pomoci lidem ve středním věku jako prevence před nabíráním váhy a podpořit je v hubnutí. V jejich studii s více jak 15 000 dospělými ve věku 50 let výzkumníci zjistili, že lidé s nadváhou, kteří cvičí jógu alespoň jednou týdně po dobu 4 a více let, ztratili v průměru půl kilogramu.

Ti, kteří necvičili vůbec, skončili ve studii s přírůstkem v průměru 6 kilogramů. Dále účastníci se zdravou váhou si ji lépe udrželi právě díky cvičení jógy.

„Během cvičení velmi intenzivní jógy lze spálit dostatek kalorií, abyste zhubli, ale většina lidí tento druh moc nepraktikuje,“ tvrdí Alan Kristal, vedoucí pracovník studie. „Z mých zkušeností si myslím, že to má co dělat s tím, jak jóga působí na naši mysl v rámci toho, jak si najednou dokážeme uvědomovat své vlastní tělo. Takže, pokud jsme snědli dostatek jídla, cítíme se být plní, a přesně díky tomu je pro nás jednodušší přestat jíst, než abychom se přejídali.“

zdroj: viralnova.com