Jaký typ “prokrastinátora” jste? Poznejte sami sebe, abyste dokázali lépe plnit své povinnosti

Moc dobře víte, co všechno musíte udělat, ale neděláte to? Pokud jste neučinili žádné kroky k tomu, abyste splnili všechny své povinnosti, ať už v práci nebo doma, je možné, že buď nemáte dostatek času, nebo jste prostě a jednoduše líní. Nebo je tady ještě jedna možnost, a sice ještě jste nezjistili, jaký typ prokrastinátora (člověka, který neustále něco, cokoli odkládá) jste a nemohli jste tak provést řešení, které odpovídá vašemu typu. Zde jsou ty nejčastější.

Sami věříte, že zítra vše zvládnete

Úkoly jsou pro vás příliš složité, příliš nudné, zkrátka rádi je odkládáte na druhý den, kdy sami skutečně věříte tomu, že už zítra vše uděláte. Naučte se začít! Jakmile začnete, kus práce máte za sebou, možná i všechnu práci. Nastavte si deadline začátku a ne, kdy práci musíte dokončit.

Nakládáte si toho až příliš

Jdete příliš mnoha směry, máte v plánu zrealizovat spoustu projektů a snažíte se všem vyhovět. Vydáváte hodně energie, ale výsledky žádné. V takových případech pak raději odpočíváte, než abyste se pustili do práce. Musíte se rozhodnout, který z vašich úkolů je nejdůležitější a je třeba jej vyřešit co nejrychleji.

Jste perfekcionisté

Předem se obáváte, že vaše výsledky nebudou perfektní a ze strachu z případné kritiky se do práce raději ani nepustíte. Jste-li perfekcionisté, musíte se naučit být více objektivní, co se výsledků vaší práce týká. Neposuzujte svou práci dle pohledu ostatních.

Máte potřebu se neustále učit

Pokaždé se domníváte, že je třeba se ještě něco doučit, abyste vůbec mohli začít s plněním úkolů. Udržujete se ve stavu přetížení informacemi a nedůvěry ke svým schopnostem a znalostem. Svůj problém můžete vyřešit tak, že se budete učit za pochodu. Nejdříve poznejte, co potřebujete k dokončení prvního kroku a až poté, co potřebujete vědět dál. Než abyste se učili vše najednou jen pro případ potřeby, učte se postupně, co zrovna potřebujete.

Neustále o něčem sníte

Máte kreativní nápady, ale patříte k těm lidem, kteří jen mluví, ale nekonají. Je pro vás těžké udělat první krok.

Čím více o sobě víte, tím snazší pro vás bude začít jednat. Začněte ještě dnes a ukažte světu, co ve vás je!

Jak se vám dnešní článek líbil? Našli jste sami sebe? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com