Využití soli jinak než pouze v kuchyni. Pomůže s mastnými vlasy i bolestmi hlavy

Při každém vaření, ať už sladkém nebo slaném, používáme sůl. Je to přírodní zvýrazňovač chutí a v kuchyni se bez ní zkrátka neobejdeme. Ovšem jen málo lidí si je vědomo, jak účinná může být při pomoci různých kosmetických či zdravotním problémů.

Použití soli v kosmetice

  • Pomoc s mastnými vlasy – přidáte-li do svého šampónu 2 – 3 polévkové lžíce soli, vytvoříte si perfektní lék na mastné vlasy s téměř okamžitými účinky.
  • Peeling ztvrdlých chodidel – spojením 2 polévkových lžic soli a šálku olivového oleje vznikne peeling, jenž z vašich tvrdých chodidel vytvoří opět hladké a měkké nožky.
  • Tělový peeling – s polovinou šálku kokosového oleje smíchejte 2 polévkové lžíce hrubé mořské soli a použijte na celé tělo.

Sůl jako přírodní léčivo

  • Bolest hlavy – trpíte-li často bolestmi hlavy, přidejte do sklenice s vodou čajovou lžičku soli a roztok vypijte, do 15 minut byste měli cítit úlevu.
  • Zranění – přesto, že aplikace soli na ránu způsobuje krátkodobou bolest, ve skutečnosti urychluje proces hojení, přidejte 2 čajové lžičky soli do sklenice vody a naneste na zranění.

Mějte na paměti, že přes veškeré výhody soli, byste měli být opatrní v její konzumaci, trpíte-li vysokým krevním tlakem.

Jak se vám dnešní článek líbil? Podělte se s námi o některé vaše tipy, jak využít sůl jinak než v kuchyni a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com