Zhubli jste a nevíte, jak si svou získanou váhu udržet? Nauče se dělat si radost jinak než pouze jídlem

Každý člověk, který se alespoň jednou pokoušel zhubnout, moc dobře ví, o jak obtížný a frustrující proces se může jednat. Odepřít si všechny ty lahůdky, které nám obchody a restaurace nabízí, to je skutečná výzva. Ovšem, patříte-li do skupiny lidí, kterým se podařilo shodit přebytečná kila, moc dobře víte, že tím váš boj neskončil. Naopak! Jste-li odhodlaní, zhubnout dokážete, ale udržet si pak svou vysněnou postavu, to je teprve oříšek. Zde je několik způsobů, jak se odměňovat ne pouze jídlem a opět nepřibrat na váze.

Najděte si svou oporu

Pokud jste kdysi měli problémy s přejídáním a vše řešili jídlem, nejde tady o to, že nedokážete odolat jídlu, ale o psychický problém. K dispozici je několik různých typů skupin, kde se můžete se svými problémy svěřit. Možná se můžete stydět za to, že takový problém nezvládáte sami, ale to rozhodně nemusíte.

Každý den pro sebe něco udělejte

Najděte si čas na partnera, kupte si něco hezkého nebo speciálního. Nemusí se jednat o nic drahého, prostě cokoli, co vám nějakým způsobem udělá radost.

Na konci dne si vytvořte seznam věcí, které jste udělali správně

Jistě víte, jaké jste udělali chyby, ale přemýšlíte někdy také nad tím, co jste ten den vykonali správně? Nezapomínejte na pozitivní stránky dne, ty je třeba si také připomínat.

Oblečte si něco, co vám sluší a sedne

Buďte na sebe pyšní! Oblečte si něco pěkného, co vám kdysi nebylo a prohlédněte se důkladně v zrcadle. Váha šla dolů, sebevědomí nahoru!

Pokuste se zjednodušit si svůj život

Ukliďte lednici od nezdravých potravin, snažte se během dne vyhýbat nadměrnému vytížení a travte více času s lidmi, které máte rádi. Pamatujte si, to, po čem skutečně hladovíte, je láska a spojení s ostatními lidmi, nikoli jídlo.

Buďte si vědomi toho, co jste dokázali

Ve své hlavě odstraňte prostor, který vás nutí přemýšlet na věcmi, jež podle vás nikdy nedokážete. Místo toho se soustřeďte na to, co všechno už jste pro sebe udělali, jaké své cíle jste splnili.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com