Jana dostala za milou obsluhu od páru štědré spropitné. Druhý den se vrátil a udělal ještě velkorysejší gesto

Jana se přestěhovala do většího města, aby tam studovala vysokou školu. Měla však problém držet krok se školou a prací, a proto jí nezbývalo nic jiného než školu opustit a začít pracovat jako servírka. Pracovala 80 hodin týdně a byla neustále na nohou. Vrátit se na vysokou školu a budovat obchodní kariéru pro ni byl téměř nesplnitelný sen. Až se jednoho dne stal zázrak.

Ráda si povídala s hosty

Jednoho dne navštívil pár restauraci, v níž Jana pracovala. Mladá žena byla milá, ráda si povídala s hosty a tito lidé byli velice přátelští. Zcela přirozeně se rozhovor otočil i k jejímu osobnímu životu. Řekla jim něco málo o sobě i o její svízelné situaci. Nestěžovala si však.

Když mladý pár odešel, dívka se podívala na zaplacený účet a byla ohromená. Spropitné činilo celých 15 000 Kč! „Nikdy v životě jsem nedostala tak velké spropitné. Musím jim poděkovat,“ uvedla slečna Jana. Během jejich rozhovoru si zapamatovala název hotelu, ve kterém bydleli, a rozhodla se poslat jim do pokoje děkovnou kartu, květiny a dezert.

Druhý den se stal zázrak

Další den byla Jana zaneprázdněna obsluhováním hostů jako obvykle, když se pár znovu objevil v restauraci. To, co se stalo potom, jí pomohlo splnit si její sny a získat naději na lepší budoucnost. Oba přišli až k ní a sdělili jí něco neuvěřitelného. Rádi by splatili její nájem na rok dopředu a něco na živobytí. Byl to dar v hodnotě 250 000 Kč.

Dívka ztratila slova. Byla dojatá, nedokázala zadržet slzy. Pár za to nic nechtěl, jen aby usilovně pracovala na splnění svých snů a byla stále sama sebou. „Využiji této příležitosti z celého srdce a budu se snažit být každý den lepší,“ dodala.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka – Marta R.