Záhadný předmět na boxerském galavečeru. Na videu z roku 1995 byla podle spekulací zachycena postava s technologií současnosti

Dne 19. srpna 1995 se v MGM Grand v Las Vegas uskutečnil zápas v boxu mezi Mikem Tysonem a Patem McNeeleym. Záznamy tohoto souboje existují dodnes, a právě při sledování jednoho z nich si můžete všimnout neobvyklého detailu. Vypadá to, že jeden z diváků v publiku drží v ruce chytrý telefon.

Cestovatel v čase?

Video rychle zapříčinilo, že uživatelé internetu začali mít podezření na cestování časem. Tolik lidí bylo přesvědčeno, že někdo z budoucnosti se vrátil na zápas, aby jej natočil na svůj chytrý telefon. Případ dokonce upoutal pozornost televize Inside Edition, která připravila materiál, jenž se následně dostal do povědomí veřejnosti. Redaktoři šli ještě o krok dále a ukázalo se, že toto není jediné video z minulosti, které zachycuje předměty podobné těm dnešním.

Jaké je vysvětlení?

V roce 1999 vznikl první telefon s fotoaparátem. Smartphony s dotykovou obrazovkou a fotoaparátem byly představeny až v roce 2006. Mohl tedy někdo zaznamenat události zápasu Mika Tysona v roce 1995 pomocí chytrého telefonu? Můžeme si to myslet, ale existuje pro to vysvětlení. Bohužel, žádné cestování v čase se nekoná, ačkoli by to byl velmi zajímavý objev.

S největší pravděpodobností osoba, která je považována za cestovatele v čase, drží v rukou kompaktní fotoaparát od společnosti Logitech nazvaný FotoMan, který se objevil již v roce 1991 a vzhledem se velmi podobá dnešním chytrým telefonům.

Úvodní obrázek: mborowick/Creative Commons/Attribution 2.0, Zdroj: Inside Edition