Játra jsou orgánem, který v naše těle odře nejvíce práce. Jakými signály nám dávají vědět, že už toho mají právě dost?

Játra jsou jedním z orgánů, které v našem těle nejvíce dřou – dělají vše, co je v jejich silách, aby nás udržela zdravými. Jakékoli škodlivé látky, které jsme do našeho těla vpravili, procházejí čistícím systémem prostřednictvím jater. Ovšem i ta mají svůj limit, takže je důležité, abychom se o ně starali. Zde je několik varovných signálů, kterými nás naše játra varují, že už toho mají právě dost!

Svědění

Svědění se samozřejmě může vyskytovat z celé řady důvodů, ale překvapivě jedním z nich mohou být problémy s játry. Poškození jater zapříčiňuje tvorbu žluči v krevním oběhu. Jakmile je žlučový kanál zablokován, žluč stagnuje a začne proudit zpět do krevního oběhu. To pak může způsobit svědění.

Bolest břicha nebo zácpa

Časté nadýmání po jídle se může vyskytovat proto, protože jsou játra zvětšená hromaděním různých tuků, které nedokáží zpracovat. Pokud se bolest břicha nebo zácpa objevují často, jedná se o známku toho, že játra se necítí dobře a jsou přetížena.

Únava

Pokud se vaše játra cítí špatně, krev je přeplněná škodlivými látkami, které brání mozku zůstat bystrým, což znamená problémy se soustředěním. Cítíte se často unavení.

Nabírání na váze

Potíže s játry znamenají, že tělo nedokáže správně trávit potravu a odstraňovat tuky. Výsledkem je poté nabírání hmotnosti a pocity těžkosti.

Tvorba modřin a časté krvácení

Snadný výskyt modřin nebo krvácení znamenají, že bílkoviny, které potřebujete ke srážení krve, nejsou vyráběny v dostatečném množství.

Našli jste některé příznaky, které se u vás vyskytují často? Jak vám dnešní článek pomohl? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte cenné informace sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com