Osud se s touto fenku skutečně nemazlil! Pohozená na ulici s provizorním invalidním vozíkem se ale odmítala vzdát a její odhodlání žít se skutečně vyplatilo!

Bohužel, na této planetě žije spousta lidí, kteří jsou ochotni starat se o své domácí mazlíčky pouze tehdy, jsou-li v dokonalé kondici, zdraví bez jakýchkoliv nemocí. Ovšem ve chvíli, kdy čtyřnohý člen rodiny trpí zdravotními problémy, jeho majitelé věří, že nestojí za to bojovat a rozhodnou se ho zbavit. Takový osud potkal i nebohou Lunity, ochrnutou fenku, která byla nalezena v Argentině. Nemohla se vůbec pohnout a byla tak ponechána na milost či nemilost kolemjdoucím. Naštěstí se mezi nimi našel jeden, který na Lunity upozornil místní záchranou organizaci.

Jakmile se na místě objevili záchranáři, pes ležel na zemi s částečně rozbitým invalidním vozíkem připevněným na těle. Vedle taška s plenkami a to bylo všechno! Bylo zjevné, že Lunita potřebovala okamžitou lékařkou pomoc, takže se s ní rychle spěchalo do veterinární ordinace. Zachránci se snažili ze všech sil najít Lunitě nový milující domov, kde by mohla strávit zbytek života, i když si uvědomovali, že v jejím stavu to nebude vůbec lehké. Ale nevzdali se a zařídili, aby se Lunitin příběh dostal do širokého povědomí. Nakonec se zadařilo! Byla převezena k nové rodině. Ovšem, ani zde nenašla štěstí. Krátce po jejím převozu bylo rozhodnuto, že ani tato rodina se o ni nestará, takže se začalo opět hledat.

Naštěstí se zanedlouho objevila nová rodina, která Lunitě otevřela dveře od svého domova. Fenka se začala zotavovat a stala se jedním z nejšťastnějších psů, jaké jste kdy mohli vidět. Všem dokázala, jak skvělým domácím mazlíčkem je, jen kdyby ji byla dopřána láska a oddanost, kterou tak zoufala potřebovala.

Její nový život byl plný zábavy, dokonce získala i nového sourozence, s kterým mohla pobíhat v parku, hrát si ve sněhu a zúčastnit se také několika večírků. Její ochrnutost pro ni nikdy nebyla překážkou. Dostala na zakázku vyrobený invalidní vozík, který ji usnadnil pohyb a mohla se tak i nadále radovat ze života.

Minulý rok, 15. června 2018, prožila jeden ze svých nejlepších dní. Ten den oslavila jedenácté narozeniny a užila si tolik legrace se všemi ostatními pejsky, kteří ji přišli popřát vše nejlepší. Dokonce si snědla i svůj speciální dort určený pro psy. Bohužel, měsíc po svých narozeninách onemocněla a byla přijata na jednotku intenzivní péče, kde později také zemřela „Nikdy na ni nezapomenu. Ani na to, co všechno pro mě znamenala. Moc jsem ji milovala.“ napsala její adoptivní maminka na sociální síť. Poslední rok Lunitina života byl tím nejlepším, co kdy zažila a všechny naučila veliké statečnosti.

Jak se vám příběh fenky, která se nikdy nevzdala, líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: viralabout.com