Je nealko pivo skutečně dobré pro naše zdraví? Určité skupiny lidí by se měli mít na pozoru

Chuť prvních nealko piv byla, dá se i říct, příšerná. Nedala se srovnat snad s žádným skutečným pivem, ani tím nejméně chutným. Ovšem těhotné ženy nebo řidiči neměli na výběr, chtěli si dát pivo, ale nesměli. Věříme však, že skončili u prvního a poté raději přešli na čistou vodu či limonádu. V dnešní době je to ale o něčem jiném. Chuť nealkoholických piv je velice dobrá, konzumuje je stále více lidí, a to nejen z důvodu, že nemohou požít alkohol. Je však nealko pivo skutečně pro naše zdraví dobré?

Výroba nealkoholického piva

Nejdříve si řekněme něco o tom, jak se nealkoholické pivo vyrábí. V minulosti se velká část lihu vzniklého při jeho kvašení vařila. Spolu s alkoholem se tak ztrácely i různé příchutě a chuť nealkoholického piva nebyla nikterak dobrá, natož srovnatelná s alkoholickým pivem. K dobré chuti nepřispělo ani zamezení kvašení, pro větší lahodnost se přidal kukuřičný sirup. Dnes se však používají jiné technologie, takže konečný výsledek je více než přijatelný.

Pozor na vysoký obsah sacharidů

Hlavním zdravotním přínosem nealkoholického piva je, že dokáže snížit spotřebu alkoholu. Ale to neznamená, že můžete pít hektolitry nealkoholického piva v domnění, že děláte dobře pro své zdraví. Většina variant nealkoholického piva má extrémně nízkou nutriční hodnotu a přesto, že jsou nízkokalorické, mají vysoký obsah sacharidů, zhruba stejně jako skutečné pivo.

Výhody nealkoholického piva

Podle výzkumů účinně pomáhá tělu při regeneraci po cvičení, působí protizánětlivě, dokonce vám může pomoci zotavit se z nachlazení. Nemělo by se však zapomínat na jeho minimální obsah alkoholu, proto by jeho konzumaci měly zvážit především těhotné ženy.

Chuť na alkohol

Pozor by si však měli dát i jedinci, kteří holdují alkoholu více, než je zdrávo. Problém s nealkoholickým pivem je v tom, že jeho balení, vůně i chuť mohou způsobit touhu po alkoholu. Je-li někdo „vyléčeným“ alkoholikem, měl by se vyhnout jakémukoli pokušení, i rumovým pralinkám.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk