Jedna z nejtěžších záchranných akcí organizace pro ochranu zvířat. Na místě je čekalo devět štěňat, která našla svůj domov na skutečně atypickém místě

Ochránci zvířat se každodenně dostávají do nebezpečných situací a ačkoli jsou jistě milovníky zvířat, musí být opatrní před těmi, která jsou vyděšená k smrti a dlouho nepocítila lidský milující dotek. Tak tomu bylo například u záchranného týmu, jenž obdržel zprávu o opuštěných štěňatech, žijících v jeskyni. Pracovníci organizace se připravovali na riskantní záchrannou akci, ovšem neměli vůbec ponětí, co je přesně čeká. Když dorazili na místo, většina mláďat se nacházela u vchodu do jeskyně, takže se je záchranáři snažili přilákat kousky cheeseburgera.

Začalo to fungovat, ale náhle se vyděšená štěňata vrátila zpět do jeskyně, kde byla tak daleko, že bylo téměř nemožné se k nim dostat. Bylo tedy zapotřebí zapojit do hry dlouhou tyč s postrojem na konci, aby se jeden ze záchranářů mohl dostat tak daleko, aby zavěsil obojek na jedno z mláďat. Tento proces se musel opakovat znovu a znovu, dokud nebyla všechna štěňata venku.

Jeskyně byla skutečně nebezpečným místem, protože nikdo nevěděl, kdy se její strop zřítí. Ale záchranáři se nenechali odradit, věděli, že zvířata musí osvobodit a dopřát jim normální život. Zprvu tvorečci plakali jako blázniví, ale zanedlouho se mazlením utišili.

Tým dostal z hluboké jeskyně celkem 9 štěňat. Poslední z nich dokonce vylezlo samo od sebe, když vidělo, že jsou jeho sestry a bratři v pořádku. To byl první krok! Teď bylo třeba mláďata vyšetřit a začít jim hledat nový pěstounský domov, kde budou čekat na své nové majitele.

Nyní se můžete podívat na záchranu statečných štěňat i na tomto níže uvedeném videu:

Co říkáte na dnešní příběh? Pokud se vám líbil, neváhejte jej sdílet se svými přáteli a rodinou. Věříme, že jedno oko nezůstane suché.

Zdroj: addictingstories.org