Muž při procházce se svým psem objevil na břehu zátoky neidentifikovatelné chlupaté zvíře. Jakmile přistoupil blíž, věděl, že musí okamžitě jednat!

Není nic nad kouzelnou procházku v přírodě se psem po svém boku. Příroda nám dodává energii a uvolňuje mysl. Pro takovou relaxaci se jednoho dne rozhodl i Jim z Oklahomy, který se vydal na pěkný výlet se svým psem, aby si užil čerstvého vzduchu. Den byl jako každý jiný, až na moment, kdy procházel kolem zátoky a všiml si chlupatého zvířete, jak zoufale potřebuje pomoc. Rozhodl se tedy přistoupit blíže.

Nebyl to bobr, jak se zprvu domníval, ale pes! Zvíře bylo očividně uvízlé v bahně už nějakou dobu a situace byla skutečně vážná. Pomalu podléhal jak únavě, tak i nelítostné vodě. Přivolaná policie dorazila do několika málo minut a brzy se na scéně objevilo i pár zvědavých pozorovatelů. Záchranáři se pustili ihned do práce, ovšem bahno i zjevná nadváha zvířete jim komplikovaly situaci o to více. Zanedlouho se všichni z přítomných přidali na pomoc. Zvíře bylo vyděšené, mělo bolesti a pochopitelně na sebe nenechalo téměř sáhnout.

Napadlo je tedy omotat mu kolem hlavy košili, aby nemohl nikoho pokousat a ve tmě se mohl trochu zklidnit. Poté jeden z mužů ovázal kolem psa lano a na druhém konci začali policisté jemně tahat. Nakonec zvíře vyskočilo z bahna jako špunt z lahve, ale k pohybu se příliš nemělo. Potíže pokračovaly i nadále! Po rychlé kontrole bylo zjištěno, že pes nemá žádná vážná zranění, ale důstojník se domníval, že byl sražen autem a následně se skutálel z kopce dolů, až uvízl v zátoce. Jeho váha by mu k rychlému spádu výrazně pomohla.

Dostal přezdívku Teddy Bear kvůli jeho kulovitému a načechranému vzhledu. Byl dovezen k veterináři, který jej důkladně prohlédl a zjistil, že Teddy Bear může být asi tak 8 let starý a je skutečně velmi obézní. Zřejmě byl dobře živený, což znamenalo určitou naději, že se po něm bude někdo shánět. Ovšem nikdo se neukázal!

Museli tedy o jeho osudu rozhodnout ostatní. Pokud by zamířil do nejbližšího útulku, jenž byl už teď přeplněný, nejspíš by jej čekala eutanázie. A takový konec si rozhodně nezasloužil, zvláště po tom všem, čím si prošel. Naštěstí se objevila organizace, která se rozhodla Teddyho ujmout, jakmile mu skončí karanténa. Brzy se zjistilo, že Teddy pod drsným vzhledem skrývá něžnou a laskavou duši, i když byl stále ještě velmi letargický a přepadaly jej deprese. Pořád totiž čekal na své majitele.

Bohužel se nikdo neobjevil. I když jej jeho původní majitelé už nechtěli, jeho dobrota nezůstala bez povšimnutí. Získal si své fanoušky na sociálních sítích a ti jej toužili spatřit na vlastní oči. Věříme, že v tuto chvíli je Teddy Bear už ve svém novém milujícím domově, kde prožívá další etapu svého života.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org