Jednoduché cviky pro protažení bolavých svalů sedacího nervu

Bolest v bederní oblasti je běžná porucha, která postihuje svaly dolní části zad, nervy a kosti. Tato bolest se může rozšířit až do lýtek, kolen a dokonce i chodidel jedné nohy. Po poradě s lékařem si můžete ulevit i bez medikamentů pomocí dvou jednoduchých cviků, které pomohou protáhnout bolavé svaly.

Bolest v bedrech

V bederní oblasti můžete pocítit silnou bolest, která se může rozšířit do celé dolní části těla. Bolest může být tak intenzivní, že snižuje nejen kvalitu spánku, ale i celkový pohyb člověka. Bude se vám špatně sedět i stát, kašlat, kýchat a čím dál tím více vás bude přepadávat stres. Pokud k takové bolesti, která negativně ovlivňuje váš každodenní život, dojde, rozhodně je vhodné poradit se se svým lékařem. Mezitím se můžete pokusit o léčbu pomocí vhodných cviků, které jsou zaměřeny na protažení postižených svalů sedacího nervu. Jelikož zpočátku nemusí být cviky snadno proveditelné, cvičte je pomalu.

Přitahování jedné nohy

Lehněte si rovně na podlahu, ohněte bolavou nohu a jemně ji přitáhněte k paži. Jakmile ucítíte napětí, držte nohu v této poloze 30 vteřin. Poté nohu uvolněte, udělejte si krátkou přestávku a opakujte ještě dvakrát.

Přitahování obou nohou

Zůstaňte ležet na podlaze, ohněte kolena a přitáhněte k hrudníku. Ujistěte se, že nezvedáte hýždě od země. Při překřížení nohou natáhněte ruku za zdravou nohu a zůstaňte v poloze opět 30 vteřin. Následně se vraťte do původní polohy. Toto cvičení opakujte ještě dvakrát.

Tato cvičení eliminují bolavé svaly, zlepšují krevní oběh a urychlují zotavení.

Obrázky: Freepik