Jednoduché přírodní metody, jak se vypořádat s nadměrným pocením zejména v letních měsících

Letní sezóna je už velmi očekávaná a představa, jak se vyhříváme na sluníčku po chladných měsících, nám vytváří celkem pěkný obrázek. Slunce, písek, modré nebe, dovolená, toho všeho se už nemůžeme dočkat. Nicméně, jsou mezi námi i někteří, které příchod vysokých teplot děsí, a to zejména proto, že se potýkají s nadměrným pocením. Skvrny od potu v podpaží mohou vytvářet špatný obraz o naší hygieně, což je jistě nepříjemné pro každého, kdo řeší podobné problémy. Naštěstí existuje několik kroků, které můžete podstoupit, abyste se v létě potili méně, než jste zvyklí.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je dobře známý pro svou trpkost, která může pomoci regulovat množství potu, které tělo produkuje. Jednoduše namočte bavlněný hadřík nebo vatový tampónek do jablečného octa a aplikujte na problematická místa. Ocet uzavře kožní póry a minimalizuje pocení.

Vyhněte se pikantním jídlům

Pikantní pokrmy mohou vyvolat nadměrné pocení, ovšem pokud se jich nemůžete zcela vzdát, zkuste experimentovat s kořením.

Zkuste brambory

Další tip na to, jak zatočit se silným pocením. Syrové brambory jsou velice účinné při absorpci přebytečné vlhkosti. Nakrájejte bramboru na plátky a potřete s ní problematická místa na vašem těle. Nechte uschnout. Nebo můžete z brambor vymačkat šťávu a extrakt používat dle potřeby.

Cvičte

I když to může znít kontraproduktivně, cvičení může pomoci regulovat množství potu. Přebytečné tuky způsobují další pocení, takže jejich shazování vám zabrání, abyste se potili s každým dalším pohybem, který uděláte.

Černý čaj

Černý čaj funguje jako antiperspirant tím, že blokuje potní žlázy. Jeden nebo dva sáčky černého čaje zalijte horkou vodou, nechte vylouhovat a poté si do tekutiny namočte ruce nebo nohy a nechte nejméně 15 minut působit. Pokud máte problém s podpažím, přiložte čajové sáčky pod ruce a nechte také 15 minut. Poté opláchněte.

Oblečení z lehké tkaniny

Dejte přednost prodyšným látkám, zejména v létě, aby vaše tělo mělo šanci se ochladit.

Jakým způsobem v létě řešíte nadměrné pocení vy? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthdigezt.com