Působte inteligentněji pomocí jednoduchých tipů

Odborníci se mezi sebou neustále dohadují, zdali inteligence a zdravý rozum mají něco společného s geny, nebo zdali je během života můžeme rozvíjet. A mimo ně ještě existuje řada lidí, která zkoumá triky, jak se prezentovat a vypadat chytřeji. A my vám přinášíme některé z nich.

Zapracujte na vašem vzhledu

Neví se proč, ale lidé mají obecně tendenci uvažovat nad atraktivnějšími lidmi jako nad chytřejšími lidmi. Dokonce se tento stereotyp podle studií jeví jako pravdivý. Krásní lidé totiž představují dokonalost ve své samotné genetice. Cítí se sebevědomí a působí tak chytřejší. Každý má ten pocit, osloví-li někoho přitažlivého. A jak správně klamat svým vzhledem? Stačí si nechat udělat dobrý účes, který sedí k vašemu obličeji nebo si také vybělit zuby. Můžete také použít kosmetické přípravky k tomu, aby vaše tvář vypadala symetrická.

Nezapomínejte na první dojem

Lidé hodně posuzují druhé lidi podle oděvu. Na základě vědeckých studií, dobře oblečený člověk je vždy dobře zapamatovatelný. Lidé v našem okolí nás poznávají hlavně díky tváři a vzhledu. Takže co jim takhle ukázat naši nejlepší stránku?

Držte se očního kontaktu

Některé kultury říkají, že bychom se neměli tolik držet očního kontaktu, ale pro někoho, kdo do těchto kultur nepatří, oční kontakt vyjadřuje sebevědomí a otevřenost.

Tlusté obroučky brýlí

Z neobvyklých studií bylo zjištěno, že efekt brýlí působí tak, že vypadáte moudřejší. Ještě ke všemu, čím silnější obroučky brýlí, tím působíte chytřejší než někdo, kdo brýle nenosí vůbec.

Mluvte plynule

Určitý způsob vyjadřování z vás dělá váženou a reprezentativní osobu. Snažte se mluvit jasně a nepokoušejte se o dramatické pauzy. Vyhněte se složitým slovům, pokud si nejste jisti, jak posluchač pochopí vaše myšlenky. Mohlo by to vypadat, že se příliš snažíte o pozornost. Buďte milí, automaticky tak působíte inteligentněji.

Více se usmívejte

Usměvaví lidé působí více chytře než ti, kdo se neusmívají. Tato rada spíše směřuje k mužům, protože ženy mají větší tendenci se častěji usmívat. Na druhé straně, pokud se ženy smějí příliš, působí to přesně naopak.

V SMS zprávách používejte jednoduchý jazyk

Textování je velmi oblíbeným prostředkem dnešní komunikace a je to také skvělý způsob, jak téměř bez námahy vyjádřit své myšlenky. Pokud budete psát jednoduché, stručné a jasné SMS zprávy, budete pro druhé vystupovat jako chytřejší osoba. Vždy byste měli myslet na osobu, která od vás zprávu přijímá a ne na to, jak se vám píše pohodlně.

Používejte grafy během prezentace

Grafy přidávají na hodnotě vašeho textu. Pravdou je, že někteří lidé nemusí grafům rozumět, ale určitý vliv na osazenstvo mají. Text, který je doprovázen diagramy, vypadá více věrohodně. Lidé, kteří na vaši prezentaci přišli, vám ji budou více věřit a budou si myslet, že jste opravdu talentovaní.

Chůze ve stejném tempu jako mají ostatní

Zdá se to být trochu nesmysl, ale je to tak. Ti, co chodí rychleji nebo pomaleji než ostatní lidé, nejsou považováni za příliš chytré. Takové osoby pouze ničí určitou harmonii nebo rytmus lidí ve svém okolí a to vytváří nepříjemnou atmosféru. Pokud chcete vypadat méně hloupě, choďte průměrným tempem.

Mějte smysl pro humor a oceňte dobré vtipy

Pokud budete umět reagovat na vtipy lidí kolem sebe, budete působit, že máte dobrý smysl pro humor. Vtipkování je bonus, ale reagovat na něčí humor je zdvořilé.

zdroj: banter.fun

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit