Jednoduchý trik, jak na pláži najít rodiče ztraceného dítěte. Ani nemusíte umět cizí jazyk

I když jste ostražití rodiče a snažíte se mít oči všude, člověk není neomylný a někdy stačí vteřina a vaše dítě je pryč. Možná jste už zažili tento hrozivý okamžik, kdy se vaše ratolest ztratila v davu lidí, na koncertě nebo při letní dovolené na pláži. Jak jste takovou situaci řešili? V Brazílii na to mají jednoduchý a účinný trik.

Nepotřebujete ani umět cizí jazyk

Na nejznámějších plážích Jižní Ameriky přišli místní s nápadem, který funguje bez ohledu na to, zdali se domluvíte cizím jazyk či nikoli. Je to naprosto jednoduché, stačí vám jen ruce. Když někdo najde ztracené dítě, začne tleskat.

Přidají se i všichni ostatní

Všichni ostatní lidé kolem člověka, který s tleskáním začal, a dítě také začnou tleskat a tato vlna se šíří dál a dál. Dokud se nevytvoří velký hlasitý okruh, který rodičům výrazně usnadní nalezení jejich potomka.

Důležité je přilákat pozornost

Ono také někdy trvá, než si rodiče všimnou, že se jim dítě vůbec ztratilo. Hlasité tleskání přiláká pozornost rodičů a ty se najednou ohlédnout po svém dítěti. Jakmile zjistí, že jim chybí, tleskání jim naznačí, že by se mohlo jednat právě o jejich potomka, který byl nalezen a nachází se uvnitř kruhu tleskajících lidí.

Musíme uznat, že tato metoda vypadá ideálně, protože ji lze použít kdekoli. Je jednoduchá a pozornost přitahuje masivní tleskání. Možná budete mít příležitost ji využít i o své dovolené, i když to snad nebude nutné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Metro.co.uk