Jednoduchý trik, jak se do půl minuty zbavit nafouknutého břicha

Pochutnávat si na dobrém jídle je jednou z radostí života, bez které by naše bytí nebylo tak radostné. Zvláště o svátcích je obtížné říct některých dobrotám ne a neužívat si všech těch báječných pokrmů na stole. Ovšem všechno to jídlo za sebou zanechává jeden nepříjemný pocit – cítíme se nafouknutí a zažíváme velké nepohodlí. Naštěstí se nemusíte vzdát dobrého jídla, abyste tento problém vyřešili. Stačí jen znát ten správný trik, jak se nafouknutého břicha zbavit.

Za 30 vteřin máte klid

Cítit se nafouknutými je velice nepříjemný pocit, který nám brání v každodenních radostech i přesto, že se nejedná o nic vážného. Neustále si totiž uvědomujeme svůj tvrdý žaludek, plný vzduchu a potravin. My ale známe snadný způsob, jak se tohoto nepříjemného stavu zbavit ve 30 vteřinách. Pohyb je samozřejmě to poslední, na co teď máte chuť, ale pokud chcete problém nafouknutého břicha rychle vyřešit, je lepší se tímto tipem řídit.

Hýbejte se

Například skákejte nahoru a dolů po dobu 30 sekund. Během skákání se vaše srdeční frekvence zvýší. Jakmile se po půl minutě přestanete hýbat, je důležité, abyste se klidně a hluboce nadechli, čímž se váš srdeční rytmus opět zpomalí. Důvodem, proč se cítíte nafouknutí, je především to, že jste nějakou dobu seděli bez pohybu a házeli do sebe jedno jídlo za druhým. To způsobí, že vaše srdeční frekvence bude nízká a je důležité ji obnovit. Jakmile se začnete pohybovat po místnosti, začnete se cítit lépe, věřte tomu. Vaše tělo použije veškeré jídlo, které jste snědli, jako palivo pro fyzickou aktivitu. Pocit nepohodlí a nafouknutého břicha bude v tu ránu pryč.

Obrázky: Freepik