Popraskané paty budou díky selské metodě minulostí. Pomůže přísada z kuchyně

Popraskané paty jsou velice zdlouhavým a bolestivým problémem, se kterým se potýká spousta lidí. Prasklinky mohou dosahovat takové míry, že můžeme z pat krvácet a cítit tlak při každém šlápnutí, což nechce nikdo z nás. Navíc, jakmile si obujeme otevřené boty nebo chodíme někde bosí, je to i velice neestetické. Pokud tímto problémem trpíte i vy, zřejmě jej budete chtít vyřešit co nejdříve a vrátit svým patám původní jemný vzhled. To, co se teď zdá obtížné, je ve skutečnosti velice jednoduché díky následujícímu triku.

Kukuřičný škrob

Někdy je řešení tak neuvěřitelně jednoduché, že je až těžké uvěřit, že vůbec funguje. To je případ i léku na rozpraskané paty. Nepotřebujete žádné drahé přípravky, pokud máte v kuchyni kukuřičný škrob. Jemný prášek je vysoce účinný proti nepříjemným prasklinám a jeho použití je více než snadné.

Nechte působit přes noc

Před spaním si hojně poprašte paty kukuřičným škrobem tak, aby byly všechny praskliny důkladně zakryty práškem. Poté si navlékněte ponožky a jděte si lehnout do postele. Ráno zbytky kukuřičného škrobu opláchněte a po chvíli si můžete všimnout, jak se již po prvním použití paty zjemnily. Opakujte, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Máte-li paty hodně hrubé, je dobré je nejdříve trochu zjemnit pomocí pilníku a poté opět nanést kukuřičný škrob.

Obrázky: Freepik