Jen krémy nestačí – naučte se obličejovou jógu pro získání mladistvého vzhledu

Lidé vždy hledali a budou hledat tajemství věčného mládí v podobě celého arzenálu krémů a procedur na omlazování. Ovšem velice často si ti, kteří se snaží zůstat mladými, neuvědomují jednu důležitou věc, a sice bez ohledu na různé krémy, které si nanesou na pleť, obličejové svaly nebudou pružnější. Proto je třeba k této problematice přistupovat komplexněji. Kosmetika je pouze jednou částí procesu, druhou je cvičení. S tím vám dnes pomůžeme my a ukážeme vám některé cviky obličejové jógy, které vám pomohou zbavit se jemných vrásek a udržet si pevné a pružné svaly ve tváři.

Cvičení pro nasolabiální rýhy

Je lepší začít s tímto cvičením ještě dříve, než se nasolabiální rýhy objeví, protože poté je velmi obtížné se jich zbavit. Palcem a ukazováčkem uchopte horní ret kolem okraje a lehce vytáhněte směrem dolů. Zhluboka se nadechněte, široce usmějte a tváře roztahujte od sebe a nahoru. Vydržte 5 vteřin a pomalu vydechněte. Je velmi důležité správně dýchat – pomalu a hluboce. Znovu se nadechněte, zadržte dech a vydechněte. Opakujte 3x.

Jemné vrásky na rtech

Než začnete s cvičením, zhluboka se nadechněte. Poté otevřete ústa a srolujte rty dovnitř. Držte několik vteřin a pokuste se vyslovit písmeno „o“. Stále držte rty uvnitř. Trochu se usmějte, abyste cítili napětí ve tvářích. Vše provádějte tak, aby se na obličeji nevyskytovaly žádné vrásky. Po cvičení se zhluboka nadechněte, zadržte dech a vydechněte. Uvolněte se a opakujte celé cvičení 3x.

Posilování svalů v ústech

Palcem a ukazováčkem se chytněte za horní ret, ale netahejte. Zužte rty, jako kdybyste se z nich snažili vytvořit špičku a vynaložte tak proti prstům mírný odpor. Zhluboka se nadechněte a začněte tahat do stran. Držte 5 vteřin a pomalu vydechujte. Poté se zhluboka nadechněte, držte a vydechněte. Uvolněte se na 5 vteřin a znovu opakujte cvičení ještě 3x.

Cvičení pro pružné tváře

Před cvičením se nejdříve zhluboka nadechněte, zadržte dech na několik vteřin a pomalu vydechujte. Nyní zaujměte výchozí pozici, a sice ústa jsou mírně otevřená a ukazováčky zachycují koutky úst zevnitř. Mírně vytáhněte za koutky směrem dopředu. V této poloze se pokuste posunout spodní část tváří k uším. Zadržte dech a zůstaňte asi 5 vteřin. Poté opakujte ještě 3x.

Cvičení pro pružné rty

Opět proveďte nejdříve cyklus dýchání jako u předchozího cvičení. Následně otevřete ústa a srolujte rty dovnitř. Nastavte pusu, jako kdybyste se snažili vyslovit písmeno „a“ a zůstaňte v poloze asi 5 vteřin. Bez změny pozice rtů otevřete ústa, jako když vyslovujete písmeno „e“. Opět zůstaňte 5 vteřin a přejděte zpět k písmenu „a“. Držte 5 vteřin a opakujte cvičení ještě 3x.

Vyzkoušeli jste si všechny cviky během čtení tohoto článku? Jak se nyní cítíte? Dejte nám vědět vaše názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: takprosto.cc