Vyzrajte jednoduchým protažením krční páteře na problémy spojené se sedavým životním stylem

Moderní společnost na nás neustále vyvíjí větší a větší tlak, abychom se své práci věnovali na 100%, což většinou vyžaduje, abychom se ponořili do práce a zapomněli na vše ostatní, včetně našeho zdraví. Ale, jak víte, zdraví je to nejdůležitější, co máme! Mnohým z nás se ale zdá, že k udržení si normální fyzické zdatnosti a pohody je třeba vynaložit veliké úsilí, na které prostě během hektického životního stylu nemáme čas. My vám ale dnes ukážeme, že není potřeba tolik, abyste se chránili před různými onemocněními i při sedavém životním stylu.

Protažení krční páteře

Uznávaní neurochirurgové věří, že protažení krční páteře je univerzálním lékem na mnoho nemocí. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie a funguje jako prevence před bolestivými svalovými křečemi. Cvik je velmi jednoduchý a nezabere vám více jak 10 minut.

  • Nejdříve byste měli páteř zcela uvolnit, a to tak, že se hrudním košem a horní částí břicha lehnete na stoličku a uvolníte ruce i nohy.
  • Chcete-li si na stoličku lehnout celou vahou, použijte pod břicho měkký ručník, abyste se vyvarovali nebezpečí přetížení a poškození těla.
  • Poté pokračuje protažením krku tak, že položíte dlaně na zem, svěsíte hlavu a zcela uvolníte krk.
  • Po několika minutách krk opět narovnejte.

Protažení páteře tímto způsobem umožňuje zbavit se bolestí hlavy, artritidy, kýly a osteochondrózy páteře. Navíc, pokud máte problémy s usínáním po náročném dni, tento cvik vám pomůže.

Sdílejte tento článek mezi svými přáteli a rodinou, zvláště mezi těmi, kdo tráví spoustu času u počítače za pracovním stolem.

Zdroj: takprosto.cc