Jestliže trpíte artritidou nebo bolestí kloubů, zařaďte do svého programu tyto fyzické aktivity

Artritida způsobuje podstatné bolesti kloubů, a proto se pacienti s tímto onemocněním často snaží zůstat aktivními, což je zcela pochopitelné. Ale jakýkoliv pohyb může představovat jisté obtíže, když vaše klouby trpí bolestí. Pokud ovšem skutečně trpíte artritidou, cvičení je považováno za jednu z nejúčinnějších metod pro léčbu artritidy, jelikož nevyžaduje užívání léků. Nikdo samozřejmě netvrdí, že si musíte ihned zakoupit permanentku do posilovny, některé cviky ve vašem stavu nemusí být totiž zcela bezpečné. Ale můžete se určitě poradit s odborníkem, jenž vám sestaví cvičební plán, vyhovující vašim potřebám a schopnostem. Činnosti se budou lišit případ od případu, ale obecně budou do každého cvičebního plánu patřit následující tři kategorie.

Aerobic

Aerobní cvičení je dobré pro každého člověka – podporuje kardiovaskulární zdraví a hubnutí, což je zvláště důležité u lidí s artritidou. Při ztrátě váhy, se množství stresu, vynaloženého na vaše klouby, zmírní.

Cvičení v plném rozsahu pohybu

Takový typ cvičení zahrnuje jednoduché pohyby, které pomáhají snížit ztuhlost kloubů. Příkladem může být kroužení rameny dozadu – ideální pro pacienty s omezenou pohyblivostí.

Posilování

Pamatujte, že vaše svaly chrání vaše klouby, proto je důležité je posilovat. Takový cvičební plán obvykle zahrnuje zvedání vah nebo obyčejné kliky. I v tomto případě je nezbytné poradit se nejdříve se svým lékařem. Posilování může být nebezpečné pro každého, kdo nemá dostatečné zkušenosti a informace. S pomocí profesionála se vyhnete případnému zranění. Také byste se měli věnovat chůzi nebo běhání na rovném povrchu, kde budete mít nízký dopad. Přes noc si ztuhlé klouby nahřívejte a po cvičení zase naopak chlaďte, abyste zmírnili zánět.

Co říkáte na dnešní cenné rady? Neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou, kteří trpí bolestí kloubů.

Zdroj: faithpanda.com