Možná nejste tak staří, jak se píše ve vašem občanském průkazu. Zjistěte svůj biologický věk pomocí jednoduchého cviku, který určí stáří vašeho těla a pružnost svalů

Když jsme dotazováni ohledně našeho věku, udáváme náš skutečný věk na základě data narození. Ukázalo se ovšem, že bychom měli udávat náš biologický věk, což znamená zjistit, jak je staré naše tělo. Lidské tělo má totiž dva různé věky – chronologický a biologický. Existuje hned několik způsobů, jak mohou vědci určit náš biologický věk na základě zkoumání chromozomů, ovšem to není jediná cesta, jak jej zjistit. Pro nás obyčejné lidi je mnohem jednodušší následující cvik!

Otestujte svůj biologický věk

Postavte se nohama k sobě a předkloňte se s rukama dolů co nejdále můžete. Pokud vás budou nohy hodně bolet, můžete je mírně, ale skutečně jen mírně, pokrčit v kolenou. Pamatujte, jak daleko na zem rukama dosáhnete a podle toho určete svůj biologický věk:

Ruce na podlaze, zatímco jsou nohy rovně:

Svaly jsou plně uvolněné a tělo je stejně flexibilní jako u osoby staré v průměru 20 – 25 let.

Prsty na podlaze s rovnýma nohama nebo s mírným ohybem v kolenou:

Pokud necítíte žádné nepříjemné pocity, svalová pružnost je stejně dobrá jako u osoby staré zhruba 35 – 38 let.

Dotýkáte se prstů u nohou s rovnými nebo mírně ohnutými koleny:

Dotknete-li se takto daleko, vaše svaly jsou napjaté a máte pocit nepohodlí. Vaše svalová flexibilita odpovídá osobě staré 38 – 50 let.

Nedokážete se dotknout nohou nebo byste se museli hodně ohýbat:

Když se pokoušíte protáhnout dále, než vám to tělo dovolí, vaše svaly trpí a bolí a vy se musíte okamžitě postavit zpět do výchozí pozice. Vaše svaly jsou pružné jako u osoby starší 50 let.

Dobrou zprávou je, že pružnost vašeho těla závisí na vás. S pravidelným protahováním můžete flexibilitu těla zvýšit a stáří vašich svalů vrátit o několik let zpět. Dodržujte zdravý životní styl zahrnující pravidelné cvičení a zdravou stravu a hned se váš biologický věk začne o nějaký ten rok vracet zpět.

Vyzkoušeli jste si náš dnešní test? Podělte se s námi o vaše výsledky v komentářích a neváhejte metodu sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com