Jevilo se to jako obyčejné nachlazení, ale nakonec se potvrdila děsivá diagnóza. Jak se podařilo zachránit tohoto pětiletého chlapce před jistou smrtí?

Nate Campbell, pětiletý chlapeček, který akorát začal chodit do mateřské školky, bojoval nějaký čas s nachlazením nebo se to alespoň tak jevilo. Ovšem návštěva školní sestry potvrdila něco naprosto jiného, než si všichni mysleli. Bledá pleť, modřiny a bolesti, které Nata provázely, se nakonec ukázali jako leukémie.

Sestřička Patti si může připsat záchranu života malého chlapce Nata. Věděla, že je s Natem něco v nepořádku ihned, jak ho viděla. S takto téměř průsvitnou pletí se setkala pouze jednou za celých 25 let. Okamžitě kontaktovala Natovu maminku a trvala na tom, aby jej co nejdříve vzala k lékaři. Po vyšetření v nemocnici se potvrdilo Pattino podezření a chlapci byla diagnostikována leukémie. Bylo třeba zahájit okamžitou léčbu. Chlapec neměl dostatek kyslíku, což způsobilo světlé zbarvení kůže, která působila téměř průhledně. „Upřímně, kdyby Patti nebyla tak vytrvalá ve svém přesvědčení a nedotlačila nás do nemocnice, nevím, zdali by můj syn byl ještě mezi námi,“ svěřila se Natova maminka Nicole.

Půl roku po diagnóze se Natovi daří dobře a vstupuje do udržovací fáze léčby. Jeho matka nominovala sestru Patti do soutěže Nejlepší školní sestry Ameriky, ale Patti pouze chce, aby se malému chlapci dařilo dobře a zcela se vyléčil.

Co říkáte na dnešní příběh o pečlivé sestře, která zachránila život chlapci díky své všímavosti a důslednosti? Pokud se vám článek líbil, sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com