Jezte potraviny podobné svým orgánům a zlepšete jejich funkci. Ukážeme vám, jaké jsou vhodné

Všimli jste si někdy, že plod ořechu připomíná svým vzhledem lidský mozek nebo zrnko fazole zase ledvinu? Zdá se, že tato podobnost není zcela náhodná. Podívejte se s námi na neuvěřitelné spojení mezi lidským tělem a přírodou.

Rajčata

Rajčata jsou podobná našemu srdci – jsou červená a mají čtyři komory, stejně jako srdce. Studie ukázaly, že rajčata jsou bohatá na železo a draslík, což velice přispívá ke zdraví srdce a krve.

Vlašský ořech

Vypadá jako mozek a je všeobecně známo, že vlašský ořech skvěle podporuje funkce mozku.

Celer

Rostlina velice podobná našim kostem. Lidské kosti obsahují 23% sodíku, což je také přesné množství sodíku, jež můžete najít v celeru.

Avokádo

Avokádo je velmi prospěšné pro vaječníky a dělohu, kterou svým vzhledem také připomíná. Konzumace jednoho avokáda týdně může být skvělou prevencí před vznikem rakoviny vaječníků nebo děložního čípku. Díky avokádu budou vaše hormony v rovnováze.

Sladké brambory

Díky sladkým bramborám dokáže slinivka břišní snadno vyrovnat hladinu cukru v krvi.

Mrkev

Nakrájená mrkev na kolečka si je velice podobná s lidským okem a jak věda ukázala, mrkev zvyšuje průtok krve a celkově zlepšuje zrak.

Grapefruit

Grapefruit a obecně citrusové plody vypadají jako prsa. Konkrétně grapefruit zabraňuje rakovině prsu.

Zázvor

Úspěšně léčí otoky a žaludeční nevolnost. A ano, vypadá jako žaludek.

Červené víno

Připomíná krev a jeho konzumace v přiměřeném množství snižuje riziko vzniku krevních sraženin a problémů spojených s onemocněním srdce nebo mrtvicí.

Škeble

Škeble jsou stejná jako varlata a studie ukázaly, že jsou skvělé pro zdraví mužských pohlavních orgánů.

Souhlasíte s dnešním seznamem? Které potraviny patří mezi vaše oblíbené? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com