Profesor filozofie svým studentům, za pomocí jednoduchého výkladu vysvětlil, co znamená život. Jeho slova vám změní pohled na svět!

Profesor vešel do své třídy filozofie a když hodina začala, postavil před studenty velikou prázdnou sklenici od majonézy a vložil do ní několik kamenů. Pak se zeptal, zdali se studentům zdá sklenice plná. Shodli se, že ano.

Profesor poté doplnil sklenici o pár malých oblázků a zatřásl s ní. Studenti se opět shodli, že je plná. Profesor tedy pokračoval a nasypal do nádoby písek, kterým naplnil zbylé volné otvory. Studenti opět jednomyslně odpověděli, že je sklenice plná.

Muž poté vzal dva šálky kávy a nalil je do sklenice. Studenti se zasmáli. „Teď po vás chci, abyste si uvědomili, že tato sklenice představuje váš život. Kameny jsou důležité věci, jako je vaše rodina, děti, zdraví a přátelé. A pokud je vše ostatní ztracené a jen tyto kameny zůstávají, váš život je plný. Oblázky jsou další věci, na kterých záleží, jako je práce, váš dům nebo auto. Písek pak vše ostatní. Když ale nejdříve naplníte sklenici pískem, pro kameny a oblázky už nezůstane žádné místo a totéž platí i pro život. Pokud vynaložíte veškerý volný čas a energii na tyto malé věci, už nezbude prostor pro ty, které jsou v životě důležité. Travte čas se svými dětmi, rodiči, prarodiči. Vezměte manžela nebo manželku na večeři. Nastavte si své priority, zbytek je totiž jen písek,“ vysvětlil profesor studentům.

Jak se vám dnešní článek líbil? Co jste si z tohoto výkladu vzali vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com