Jsou do sebe zamilovaní, ale nemohou usínat vedle sebe. Manželé mají oddělené pokoje i na dovolené

Málokdo si dokáže představit, že by manželé spali odděleně, když jsou stále zamilovaní. Jenže se ukázalo, že některé páry spolu nedokážou spát v jedné posteli, i když v jejich vztahu není jediný mráček. Ovšem u těchto manželů se společné spaní jeví jako nepřekonatelný problém.

Společné spaní se ukázalo jako problém

Žena vypráví o zážitcích ze společného spaní se svým partnerem. Ukázalo se, že jsou v této otázce úplně jiní a nemohou najít shodu: „Jednou jsem se probudila sama v posteli. Byla jsem si naprosto jistá, že jsem šla večer spát se svým přítelem. Když jsem nakoukla do vedlejšího pokoje, našla jsem ho klidně spícího na gauči.“

Situace se opakovala a měla negativní dopad na oba. Byli podráždění, ospalí a vytvářelo se mezi nimi napětí. Žádné z řešeních nefungovalo, a tak se rozhodli spát v oddělených pokojích. Muž tvrdil, že jeho manželka hlasitě oddechuje a neustále se převaluje. Pořád se v noci budil. Žena z takového nápadu zpočátku nadšená nebyla, protože byla zvyklá na to, že páry spí společně. Ukázalo se však, že toto řešení bylo nakonec tím nejlepším pro oba.

Oddělené ložnice páru svědčí

„Moji rodiče začali spát odděleně až po 25 letech manželství. A můj přítel, nyní manžel, s tím začal už teď. Ale nakonec se to ukázalo jako skvělé řešení. Usíná mnohem rychleji, ráno se mu lépe vstává, připravuje nám snídani a odchází spokojený do práce,“ dodává žena. Manželský pár už 7 let spí odděleně a tvrdí, že je šťastný a odpočinutý. Hodně společných přátel tomuto způsobu soužití nerozumí, ale líbí se jim. Dokonce i na dovolené mají manželé oddělené pokoje.

Nejdůležitější je být šťastný

Nejdůležitější věc, kterou si žena uvědomila, je, že všechny páry jsou jiné a na otázku, jak budovat rodinný život, neexistuje jediná správná odpověď. Argumentuje tím, že pokud se cítíte nepříjemně a přesně víte, jak situaci zlepšit, promluvte si o tom se svým partnerem. Mluvte hodně, ale v klidu. Vysvětlete, v čem je problém, ale snažte se nehádat, věci to jen zhorší.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Brightside.me