Jste vášniví zahrádkáři a rádi byste se letos pochlubili štědrou úrodou? Následující metody odborníků vás k tomu zaručeně posunou

Získat štědrou sklizeň není vůbec snadné – o naše rostliny se musíme řádně starat a investovat do jejich pěstování nejen čas, ale i duši. Ovšem stále platí, že čím déle se zahradničení věnujete, tím více si osvojíte různé triky, které vám pomohou k záviděníhodné sklizni. My se s vámi dnes o přínosné rady zkušených zahrádkářů podělíme.

Červená řepa

Červená řepa není náročná a je celkem odolná. Nejlépe roste v 15 – 17centimetrových rozestupech. Ale jak si pomoci ještě více? Za prvé, řepa dobře roste, pokud ji často kropíte a opatrně kypříte. Za druhé, po zasazení musí být krmena minerálními hnojivy. A v neposlední řadě, zasadíte-li řepu podél brambor a rajčat, pomůže rostlinám vypořádat se s plísněmi.

Mrkve

Někdy si s mrkvemi musíte skutečně hrát. Dokud sazenice nevyklíčí, měly by být pravidelně zalévány. Naopak po vyklíčení je lepší po dobu dvou týdnů nezalévat, s výjimkou suchých dnů. Díky tomu se mohou mrkve zakořenit hlouběji do půdy. Pokud vám mrkev příliš neroste, zalijte ji solným roztokem – jedna lžíce soli na deset litrů vody.

Hrášek

Pokud chcete získat 2x větší množství hrášku, zasejte jej vedle hořčice. Hrášek miluje horní hnojení a naopak mu nedělá dobře kopřivový extrakt.

Zdroj: takprosto.cc

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Okurky

Okurky jsou závislé na vlhkosti, zvláště v období kvetení. Ovšem na jeho začátku nebuďte se zaléváním příliš horliví, je lepší jej na chvíli zmírnit a teprve později opět zesílit. Pravidelně je stříkejte a hlídejte teplotu, pokud přesáhne 30 stupňů, mohou okurky uhnít. Rostou-li ve skleníku, vložte je do nádoby s vodou. Nesnáší nízké teploty a také průvan. Hlídejte si tedy optimální teplotu a dostatečnou vlhkost.

Cibule

Jedním z triků pro štědrou cibulovou sklizeň je namáčení hlaviček do vody před vysazením. Cibule musí být zasazena do vlhké půdy. Zahrádkáři také doporučují míchat plodiny cibule a mrkve. Tak se předejde napadení škůdci.

Kopřivy

Pokud kopřivy vysázíte blízko rajčat, ochráníte je pře fytoftórou. Když sázíte rajčata, vhoďte na dno díry hrst kopřiv a poté centimetr hlíny, aby se kořeny rostliny nedotýkaly kopřivové vrstvy. Vložen kopřivy se změní na kompost, jakmile na ně dosáhnout kořeny rajčat. Kopřivový kompost posiluje imunitu rostlin a vyživuje je dusíkem, železem a dalšími prospěšnými látkami.

Jak se vám líbily dnešní zahrádkářské rady a triky? Vyzkoušíte některé z nich? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet i mezi ostatními horlivými zahrádkáři.

Zdroj: takprosto.cc