Okurky
Okurky jsou závislé na vlhkosti, zvláště v období kvetení. Ovšem na jeho začátku nebuďte se zaléváním příliš horliví, je lepší jej na chvíli zmírnit a teprve později opět zesílit. Pravidelně je stříkejte a hlídejte teplotu, pokud přesáhne 30 stupňů, mohou okurky uhnít. Rostou-li ve skleníku, vložte je do nádoby s vodou. Nesnáší nízké teploty a také průvan. Hlídejte si tedy optimální teplotu a dostatečnou vlhkost.
Cibule
Jedním z triků pro štědrou cibulovou sklizeň je namáčení hlaviček do vody před vysazením. Cibule musí být zasazena do vlhké půdy. Zahrádkáři také doporučují míchat plodiny cibule a mrkve. Tak se předejde napadení škůdci.
Kopřivy
Pokud kopřivy vysázíte blízko rajčat, ochráníte je pře fytoftórou. Když sázíte rajčata, vhoďte na dno díry hrst kopřiv a poté centimetr hlíny, aby se kořeny rostliny nedotýkaly kopřivové vrstvy. Vložen kopřivy se změní na kompost, jakmile na ně dosáhnout kořeny rajčat. Kopřivový kompost posiluje imunitu rostlin a vyživuje je dusíkem, železem a dalšími prospěšnými látkami.
Jak se vám líbily dnešní zahrádkářské rady a triky? Vyzkoušíte některé z nich? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet i mezi ostatními horlivými zahrádkáři.
Zdroj: takprosto.cc