Každodenní návyky, o kterých možná netušíte, že jsou hlavními příčinami nárůstu tělesné hmotnosti

Máte pocit, že se stále stejně stravujete, pohybujete, pracujete a obecně ve vašem životě nepřišla žádná změna, která by měla být příčinou nárůstu hmotnosti, ale přesto se to zrovna teď děje? A vy nevíte, kde je ta chyba, která za všechno může? My vám dnes ukážeme několik návyků každodenního života, jež jsou nejčastějšími příčinami přibývání na váze, aniž byste si to vůbec uvědomovali.

Nedostatek spánku

Pokud málo spíte, můžete se po celý následující den cítit hladovými i přesto, že tělo je plné. Je tomu tak především z toho důvodu, že kvalitní spánek reguluje hladinu ghrelinu, hormonu, který řídí chuť k jídlu. Jste-li neustále nevyspalí, poškozuje se váš metabolismus, což přispívá k přibývání na váze.

Vynechávání jídel

Jedna z nejmylnějších představ, kterou my lidi máme – vynechání jídla nám pomůže zhubnout. Ne, není tomu tak! Když nejíte, zpomalíte svůj metabolismus, který určuje, jak rychle dokáže tělo jídlo zpracovat. Navíc, vynechávání jídel přispívá k tomu, že se začnete přejídat. Je tedy mnohem zdravější a účinnější jíst malé, výživné porce po celý den, než se nacpat několika kaloriemi na posezení.

Nízkotučné potraviny

Ačkoli rádi vyhledáváme nízkotučné verze našich oblíbených nezdravých potravin, které slibují stejnou chuť, na náš pas už tak dobré účinky nemají. Tuk je většinou nahrazen cukrem nebo chemikáliemi, které jsou stejně nezdravé.

Konzumace potravin během sledování televize

Nejen, že jíte více, když jste rozptýleni televizí, ale studie ukazují, že si dáte další svačinku i poté, co sníte pytlík brambůrků u televize, protože si nepamatujete, co jste před chvílí jedli.

Jíte příliš rychle

Jíst pomaleji vám může skutečně pomoci snížit velikost porcí přirozeným a zdravým způsobem. Je dokázáno, že ti, kteří jedí pomalu, sní o třetinu méně než ti, kteří jídlo hltají.

Jaké chyby ve svých návycích děláte vy? Dejte nám vědět do komentářů, jak jste dopadli a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com