Přicházející srdeční infarkt můžete bezpečně poznat díky těmto varovným signálům

Miliony lidí trpí srdečními chorobami a srdeční infarkt je stále jednou z nejběžnějších příčin úmrtí. Počet srdečních záchvatů se dramaticky zvyšuje, a to především kvůli modernímu životnímu stylu, stresu a nezdravé stravě. Proto je nezbytné pro každého z nás rozpoznat příznaky, které signalizují příchod srdečního infarktu.

Dušnost

V důsledku snížení průtoku krve a zúžení tepen nedostávají plíce potřebnou dávku krve, aby fungovaly správně. Jelikož plíce a srdce pracují společně, oslabení jednoho z těchto orgánů ovlivňuje i ten druhý.

Slabost

Zúžení tepen snižuje průtok krve, čímž se krevní oběh začíná zhoršovat. Taková situace vede k oslabení svalů a celkové slabosti těla. Jedná se o jeden z nejčastějších a brzkých příznaků srdečního infarktu.

Tlak na hrudi

S blížícím se srdečním infarktem se bolest a tlak na hrudi začínají postupně zhoršovat a mohou se rozšířit až do paží, zad a ramen.

Závratě a studený pot

Tok krve do mozku se snižuje a objevují se tak závratě a studený pot na čele.

Únava

Snížení toku krve do srdce vede k únavě, protože srdce kvůli nedostatku krve nefunguje správně.

Žádný z těchto příznaků byste nikdy neměli ignorovat a raději okamžitě vyhledat svého lékaře. Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou a udělejte první krok k jejich záchraně tím, že je budete informovat, jak vypadá blížící se srdeční infarkt.

Zdroj: interesno.fun