Přestože jej každé ráno pravidelně měníte a perete, životnost spodního prádla je omezená. Kdy ho vyhodit?

Spodní prádlo je častým tématem, jedná-li se o diskuze o zdraví. Existují určité znaky, které naznačují, kdy by vaše spodní prádlo mělo putovat do odpadkového koše. Kalhotky, slipy, trenýrky a další druhy spodního prádla jsou zdrojem bakterií. Přestože jej každé ráno pravidelně měníte a perete, životnost spodního prádla je omezená. Otázka tedy zní, po jakém čase bychom spodní prádlo měli vyhodit?

Bakterie ulpívají na spodním prádle

Děsivou skutečností je, že desetina odpadu, kterou vaše tělo vyloučí, zůstává impregnována v látce spodního prádla. Dokonce i po dokončení intimní hygieny stále existují bakterie, které se vstřebávají přímo do spodního prádla. Mikrobi, kteří zůstávají v našem spodním prádle, nejsou zdraví škodlivé, ve skutečnosti můžete kalhotky nosit až dva dny po sobě, ale nikdy nepřekračujte tuto hranici.

 

Řádné praní

Abyste se zbavili co největšího množství bakterií, je důležité řádné praní. K tomu je potřeba spodní prádlo vyprat v horké vodě a bělidlem. Tak se postaráte o to, abyste zabili co nejvíce bakterií. Sluneční teplo při sušení prádla bude tou nejlepší možností, jak proces „dezinfekce“ řádně dokončit.

Jakmile je spodní prádlo opotřebované, vyhoďte ho

Dokud vaše spodní prádlo není opotřebované a můžete ho stále nosit, pokračujte. Pokud gumička povolí nebo je látka trochu stará, může povolit a už se vám bude spodní prádlo nosit velmi nepohodlně. Nezapomínejte spodní prádlo pravidelně prát a pokud to děláte ručně, zaměřte se na oblast, která je přímo v kontaktu s vaší nejintimnější oblastí. Dodržujte také intimní hygienu, abyste se vyhnuli infekcím a těšili se dobrému zdraví v těchto citlivých partiích.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wellandgood.com