Překonala těžké období a usmálo se na ni štěstí. Obézní fenka zažívá první radost z běhání po shození téměř 20 kg

Naleah si všimla na webových stránkách zvířecího útulku v Kalifornii fenky huskyho jménem Mishka. Když do útulku zavolala, pracovníci jí řekli, že Mishka není k adopci, protože projevuje agresivní chování. Když si však Naleah fotografii prohlédla pozorněji, všimla si, že Mishka má jediný problém, a to je její obezita. Její řešení by z fenky mohlo udělat zcela jiného psa i v rámci chování.

Žena se nechtěla vzdát

Naleah tedy začala navštěvovat zvířecí útulek, dokud si s Mishkou nevypěstovala vztah. Neustále volala její jméno, a ve chvíli, kdy spolu navázaly oční kontakt, žena věděla, že si fenku může vzít s sebou domů. Nyní mohla být Mishka nabídnuta k adopci. Pokud by se nenašel zájemce, fenka by musela být utracena, což Naleah rozhodně nechtěla dopustit.

Fenka trpěla silnou obezitou

Když Naleah Mishku přivezla domů, vážila neuvěřitelných 50 kilogramů. Nic ji nebavilo, nechtěla si hrát, nechtěla chodit na procházky, neměla na nic kvůli své váze sílu. Jediné, co jí pomohlo alespoň trochu vylézt ze své ulity, byla štěňata, která měla Naleah v pěstounské péči. Štěňata byla neskutečně živá, chtěla si hrát a neustále kolem fenky poskakovala. Donutila Mishku, aby se víc pohybovala. A tak brzy začala milovat procházky a túry a postupně snižovala svou váhu. Za chvíli se dostala na 45 kg.

Shodila téměř 20 kg

Po 6 měsících dlouhých procházek Mishka vážila kolem 40 kg. Když však Mishka poprvé navštívila pláž, byl to pro ni zlom. Lásku k běhání našla právě zde. Od toho dne Mishka chodila běhat nejraději na pláž. Po 10 měsících zdravého životního stylu se už mohla pyšnit 31 kg. Pouto mezi ní a Naleahou ještě více vzrostlo, Mishka totiž moc dobře věděla, komu může být vděčná za to, jak se momentálně cítí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thedodo