Když muž se svého okna zahlédl na zahradě mladého srnce, pojal podezření, že s ním není něco v pořádku. Jakmile přistoupil blíže, nikdy nic takového neviděl!

Všude, kde zvířata žijí společně s lidmi, se vyskytují občasné problémy, když se svět zvířat střetne s lidským. Lidé postupně zasahují svým chováním do oblastí, jež patří divoké zvěři a ohrožují ji. To je příběh i tohoto jelena, jehož hlava skončila ve skleněném vězení. Když si muž všiml jelena, nezdál se mu zpočátku nijak zvláštní, ale při bližším pohledu to vypadalo, jako kdyby měl něco na hlavě. Nakonec zjistil, že se jedná o svítidlo. Nebohé stvoření do něj muselo strčit hlavu, jež mu uvnitř uvízla.

Muž se přiblížil a zjistil, že v okolí nejsou žádná jiná zvířata, což nebylo u tohoto druhu obvyklé. Okamžitě zavolal pomoc a doufal, že najde někoho, kdo by mohl ohroženému jelenovi pomoci. Záchrana naštěstí dorazila brzy a podařilo se mladého srnce osvobodit. „Po odstranění krytu na světlo se ukázalo, že bylo naplněné vodou. Srnec se zřejmě snažil vypít vodu ze svítidla a naneštěstí se dostal do nebezpečné situace. Byl dehydratovaný a asi tak čtyři dny bez jídla, dokonce bylo jeho tělo pokryto škrábanci. Ale nakonec byl schopen vstát a odejít, jakmile ustoupily účinky sedativ,“ napsal záchranný tým na sociální síť.

Všichni si mysleli, že mají vyhráno, ale muž znovu požádal o pomoc, když viděl, že srnec neopustil jeho dvůr. Za celou dobu, kdy byla jeho hlava uvězněna ve skle, nemohl pít ani jíst, byl velmi slabý a dehydratovaný. Pomoc tedy musela přijít podruhé. Naštěstí srnci stačilo jen trochu vody, aby se opět postavil na nohy a začal normálně dýchat.

Po úspěšné záchraně zvíře vstalo a odešlo po svých zpět ke svému stádu. Pokud se vám dnešní příběh líbil, sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com