Když žena přivedla poprvé v životě svého pejska na očkovací kliniku, nikdo z přítomných nemohl uvěřit svým vlastním očím. To ale ještě netušili, k čemu se jeho majitelka přizná!

Když se bývalá majitelka Dobbyho poprvé objevila s pejskem na očkovací klinice, nikdo z přítomných nemohl uvěřit svým očím. Dobby byl téměř holý a celý červený. Vůbec nevypadal jako pes! Srdce všech zaměstnanců byla zlomena a věděli, že je jejich povinnosti zvířeti okamžitě pomoci. Žena, která jej přivedla, přiznala, že je to poprvé za 5 let, co Dobbyho vidí veterinář.

„Všichni jsme byli zděšeni jeho podvyživeným stavem. Kromě jeho nahého a krvavého tělíčka, měl drápky na packách tak dlouhé, že se stočily do končetin. Jeho majitelka přiznala, že po celou dobu jej léčila pudrem proti blechám určeným na koberce, který se má následně vysát. Nechtěla totiž utrácet peníze za lékaře. Prosila jsem ji, i za všechny ostatní, aby se Dobbyho okamžitě vzdala a naštěstí souhlasila,“ vypráví lékařka Harper.

Všichni si dokázali představit, jakou bolest Dobby asi prožívá, ale i přes veškeré stříhání drápků, koupání a přípravy na léčbu si ani jednou nepostěžoval. Zdálo se, že je svým zachráncům skutečně vděčný. „Seděl tam s láskou ve svým malých očích, jako kdyby věděl, že už je konec jeho trápení,“ potvrdila veterinářka.

Dobby několik měsíců podstupoval léčebné koupele, aby se jeho kůže mohla uzdravit a srst začala opět růst. Jeho příběh byl sdílen na sociálních sítích, skrze které si brzy našel novou rodinu. Čekala ho ale ještě dlouhá cesta k zotavení, než se mohl za svou budoucí rodinou vydat.

Zatímco Liz, Dobbyho budoucí majitelka, čekala na vyzvednutí jiného pejska jménem Wylie, při prohlížení útulku si všimla také Dobbyho. Okamžitě si jej zamilovala. Čtyři měsíce poté, co si z útulku odnesla Wylieho, přizvala do svého domova i Dobbyho. Pejsci si dokonce jeden druhého pamatovali a při jejich opětovném setkání bylo hned jasné, že budou nejlepšími přáteli.

Z Dobbyho se zanedlouho stal zdravý chlupatý psík s bílou srstí, který nyní už skutečně vypadá jako pravý pes. Je to už pár let, co byl poprvé přiveden na veterinární kliniku a dnes byste při pohledu na něj už nepoznali sebemenší známky toho, čím si kdysi musel projít. Teď je to ten nejšťastnější pes, jenž si užívá svou milující rodinu a nový život, který si tolik zasloužil.

Co říkáte na tento neuvěřitelný příběh o dlouhé cestě ke štěstí jednoho malého veselého pejska? Sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: thedodo.com