Kešu ořechy jako základ zdravé svačinky. Jedna porce denně pomůže s hubnutím i chřipkou

Kešu oříšky s jejich sladkou, máslovou příchutí snad nelze nemilovat. Mohou být chutnou svačinkou, ale také hříšným dezertem nebo i pikantní večeří. Jejich specifická chuť z nich dělá oblíbený pokrm jak u dětí, tak i dospělých, ale jsou stejně dobré i pro naše zdraví?

Účinky kešu ořechů na naše zdraví

  • Zdraví srdce – konzumace ořechů je spojena s nižším krevním tlakem a nižší hladinou cholesterolu.
  • Posílení imunitního systému – hrstka kešu ořechů může odvrátit chřipku, vysoký obsah mědi a železa totiž podporuje červené krvinky a imunitní systém.
  • Nastartování metabolismus – kešu ořechy pomáhají tělu při odpočinku získat více energie, to znamená spalování kalorií, zatímco sedíte.

Jsou kešu ořechy dobré pro hubnutí?

Ano, ale všeho s mírou! Kešu oříšky mají nižší obsah vlákniny a vyšší obsah sacharidů než většina ořechů, ale stále se jedná o svačinu plnou bílkovin, zdravých tuků a antioxidantů. Výzkumy tak ukazují, že lidé, kteří pravidelně jedí ořechy, mají větší pravděpodobnost udržet si zdravou váhu. Je to způsobeno tím, že i malá porce ořechů vás může zasytit a nastartovat váš metabolismus.

Kvůli čemu nejsou kešu ořechy úplně vhodné?

  • Vysoký obsah oxalátu – zvýšená konzumace může vést k poškození ledvin a dalším chronickým zdravotním problémům.
  • Syrové kešu ořechy – syrové kešu oříšky obsahují látku zvanou usushiol, která se také nachází v jedovatém břečťanu a je toxická.

Jaké množství kešu ořechů bychom měli sníst za den?

Zhruba jednu porci kešu ořechů, která představuje asi 30 gramů.

Jak se vám dnešní článek líbil? Také patří kešu ořechy mezi vaše oblíbené pokrmy?

Zdroj: tasteofhome.com