Silikonové houbičky na nádobí nepáchnou a můžete je čistit v myčce. Jaké jsou ale jejich nevýhody?

Silikonové houbičky na nádobí jsou poslední dobou čím dál tím více oblíbené. Proč? Protože především nesmrdí! Ať už se snažíme sebevíc, klasická houbička na nádobí prostě po čase začne páchnout a je dobré ji okamžitě vyměnit, respektive měnit ji pravidelně. Jak silikonové houbičky na nádobí fungují a jsou skutečně tak skvělé, jak se všude říká?

Výhody silikonových houbiček na nádobí

Silikonová houbička není pórovitá, což znamená, že je méně náchylná k tomu, aby se v ní zakořenily bakterie, jež způsobují, že klasické houbičky páchnout. Díky silikonovému materiálu je tento problém vyřešen. Přesto, že se jedná o jednu z hlavních výhod silikonové houbičky, není jedinou. Mezi další patří například:

  • Jsou šetrné k životnímu prostředí, protože snižují spotřebu celulózy a vydrží mnohem déle.
  • Můžete je čistit v myčce na nádobí.
  • Nepoškrábou hrnce ani pánve.
  • Dokáží na sebe dobře natáhnout chlupy, takže jsou vhodné i pro setření chloupků od vašich domácích mazlíčků.

Nevýhody silikonových houbiček na nádobí

Bohužel, ačkoli se může zdát, že jsou téměř bez chyby, jedna komplikace by se přece jen našla – kvůli silikonovému materiálu špatně nasávají pěnu, takže mycí prostředek na nádobí se na nich neudrží příliš dlouho, což znamená, že ji budete muset více namáčet a doplňovat mycí prostředek. Také nejsou vhodné pro čištění jiných věcí než nádobí, tím myslíme například varné desky nebo troubu.

Jak často byste měli silikonové houbičky měnit?

Základním pravidlem je výměna houbičky na nádobí každý týden.

Také používáte silikonové houbičky na nádobí? Podělte se s námi v komentářích o to, jak jste s nimi spokojeni. Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: tasteofhome.com