Kočka se těsně před porodem koťat obrátila na pomoc lidí. Věděla, že něco není v pořádku

Slyšeli jste už někdy, že by se zvíře samo obrátilo na lékařskou pomoc? Nic takového jsme nikdy neslyšeli, ale pravdou je, že zvířata mají s lidmi zvláštní pouto. Už kolikrát jsme četli o příbězích, kdy zvíře v nouzi požádalo o pomoc člověka i přesto, že nemluvíme stejnou řečí. Tato kočka dokázala zachránit život svým koťatům neobvyklým způsobem.

Cítila, že je něco špatně

Kočka měla každou chvílí porodit koťata, ale cítila, že něco není v pořádku, něco se pokazilo a věděla, že sama porod nezvládne. Rozhodla se vyhledat pomoc v tureckém útulku pro zvířata. Zaměstnanci nejdříve začali zvíře natáčet na kamery mobilních telefonů, ale po chvíli jim došlo, že se nejedená pouze o roztomilou zvídavou kočičku. Zjevně něco nebylo v pořádku.

Spěchali k místnímu veterináři

Poté, co ji umístili do přepravní klece, spěchali k místnímu veterináři, který provedl urgentní císařský řez. Zvěrolékař uvedl, že zvíře bylo v žalostném stavu, jeho trápení bylo možné zmírnit pouze operací, která mu ulevila.

Nakonec vše dobře dopadlo. Narodila se 4 nádherná koťátka, která spolu s kočičí maminkou zůstala ještě dlouho poté, co přišla na svět, pod dohledem specialistů v útulku. Naštěstí se kočka instinktivně obrátila na pomoc lidí. Nebýt lékařského zákroku, nemusela by přežít ani ona, ani její koťata. Teď už jsou šťastnou rodinkou, která čeká na nový milující domov.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Diaforetiko.gr